Na scenie widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury,odbyła się już XXII  „Herbertiada”. Jest to jedyne takie wydarzenie w Polsce, którego najważniejszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o osobie i dorobku twórczym Zbigniewa Herberta.

Tym razem, w artystycznej sierpniowej odsłonie „Herbertiady” mogliśmy zobaczyć premierowy spektakl pt. „Szymborska i Herbert. Próba” w reżyserii Ewy Domańskiej. 

Nie wszyscy wiedzą, że Szymborska i Herbert się przyjaźnili,a w swoich listach przeszli od oficjalnych listów kierowanych z redakcji czasopism z prośbą o przesłanie nowych wierszy, w bardziej przyjacielskie.

Organizatorem „Herbertiady” jest Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna.

Patronat honorowy objęła między innymi Rodzina Zbigniewa Herberta, Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wicepremier prof. dr hab. Piotr Gliński, których listy odczytano przed spektaklem.”Herbertiada” zakończyła się koncertem Dominiki Świątek.

Kolejna odsłona wydarzenia odbędzie się 17września.

 

Komentarze  
-8 # ? 2021-08-23 16:25
"Ceniony na świecie książę poetów, ale i mitoman, Ober-Dionizos z chorobą alkoholową, prowokator na granicy warcholstwa – taki złożony portret przynosi książka „Herbert. Biografia" Andrzeja Franaszka."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # dla dzieci dobra 2021-08-25 01:02
Efekt inżynierii społecznej widać jak na dłoni na rodzimym gruncie

Tysiące inteligentnej wykształconej polskiej młodzieży z Kołobrzegu na zmywaku w Londynie

Próżnię po nich wypełniaja " bracia Ukraińcy " jak wyraził się parę dni temu dzielny prezydent Duda będąc w delegacji u tychże braci

Bracia pokroju różnego niosą tu nowy kod kulturowy negując polskie świętości
Albo powoli dzien po dniu przy pomocy socjotechniki niepostrzeżenie usiłują pozbawić nas Polaków tożsamości
Polski nie było na mapie123 lata więc to nie nowość dla Nas
" Damy radę" mawiała Beata Szydło polski Premier
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook