W sobotę w Bibliotece Miejskiej w ramach akcji Narodowe Czytanie można było wysłuchać fragmentów utworu Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej". Czytali pracownicy biblioteki oraz mieszkańcy. 

W sobotę, w strefie wypoczynku Biblioteki Miejskiej przy ul. Frankowskiego odbyła się kolejna odsłona „Narodowego Czytania”. W tym roku czytano "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Sztuka jest tragifarsą. Główna bohaterka – Aniela Dulska – jest postacią obłudną,  fałszywą i chciwą. Gardzi ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwymi. Wszystko co robi, robi na pokaz,a jej pozorna moralność, zdobyła miano dulszczyzny.

Czytanie utworu w kołobrzeskiej bibliotece cieszyło się dużym powodzeniem i uznaniem. W tym roku, była to X jubileuszowa edycja Narodowego Czytania.

 

Komentarze  
+7 # podatnik 2021-09-07 03:55
Brawo, moment wytchnienia od wysokich cen i jadu politycznego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # kkkkk 2021-09-07 07:50
Pomimo że ta książka ma ponad 100 lat, to nadal jest aktualna. Niestety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Maria 2021-09-11 11:13
Gratulacje.Byłam na czytaniu.Biorę udział w imprezach organizowanych przez bibliotek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook