Kołobrzeski chór Cantores Colabregae zdobył Grand Prix Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów w Szczecinie.  W repertuarze konkursowym znalazły się następujące utwory: A. Mozart – Czarodziejski flet; Karol Łubieński – Ostatni mazur; Anonim z 1530 r. – Tourdion; Tadeusz Sygietyński – Jak przygoda, to tylko w Warszawie.

Chórem dyryguje Danuta Piotrowska. Chór do tej pory specjalizował się w wykonywaniu kompozycji klasycznych, melodii ludowych, sakralnych, utworów muzyki rozrywkowej w aranżacjach na chór mieszany. Obecnie jest w trakcie pracy nad nowym repertuarem. Koncertuje głównie na terenie miasta i województwa. Ma na swoim koncie koncerty zagraniczne: w Berlinie Pankow, Luneburgu i Bad Oldesloe w Niemczech, w Follonice we Włoszech. Cantores Colabregae dwukrotnie zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Przeglądu Chórów i Zespołów Kameralnych w Szczecinie. Występował obok znanych artystów polskiej sceny muzycznej Józefa Skrzeka, Małgorzaty Kubali oraz Aleksandra Czajkowskiego-Ładysza.

W tym roku wystąpił w Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów po raz trzeci.

Komentarze  
+4 # ika 2021-10-18 08:36
Brawo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook