„Uwalniamy książki i dzielimy się z innymi radością czytania”. Takie hasło przyświeca ogólnopolskiej akcji o nazwie Bookcrossing, która polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

Do akcji Bookcrossing przyłączyła się również kołobrzeska Miejska Biblioteka Publiczna, która dostarcza książki w wyznaczone miejsca.

W naszym kraju akcja trwa już od 2003 roku i od tej pory zyskała wielu sympatyków. Zasady jej działania przypominają nieco reguły biblioteki, z tym, że ta globalna nie ma ram instytucjonalnych, czy kart bibliotecznych.

Jak na razie książki znajdziemy w Regionalnym Centrum Kultury, ale już wkrótce pojawią się  Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Porcie Jachtowym.

Biblioteka prowadzi również rozmowy z PKP.

Każdy kto chciałby stworzyć punkt bookcrossingu może zgłosić się do Biblioteki przy ulicy Frankowskiego. 

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+1 # ksiązki 2021-11-05 16:36
Chętnie oddam swoje książki mam ich duży karton. Często kładę je na parapecie w swoim bloku. Ludzie chętnie biorą ale żadnej nie kładą od siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook