Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, International Dance Academy w Kołobrzegu zaprasza na spektakl baletowy „Cebulinek”. Bohaterami baletowej bajki są warzywa mieszkające w Jarzynowym Miasteczku, opodal którego jest zamek złego księcia Cytryny.

Spektakl został przygotowany na motywach bajki pt. „Cebulinek” (G. Rodari) - muzyka Karen Chaczaturian, choreografia Karolina Cichy-Szromnik i Maxim Yasiński, wykonanie: uczniowie International Dance Academy Kołobrzeg. „Cebulinek” był wystawiany zaledwie kilka razy w Polsce, to bajka czołowego bajkopisarza włoskiego. Opowiada o perypetiach bohaterów, którymi są... warzywa. Bohaterami baletowej bajki są warzywa mieszkające w Jarzynowym Miasteczku, opodal którego jest zamek złego księcia Cytryny. Władca gnębi bohaterów (jarzyny) nakładając coraz większe podatki, a za sprzeciw srogo karze. W ten sposób mama Cebulinka trafia do więzienia. Cebulinek z przyjaciółmi postanawia ją uwolnić. Jak to w bajce bywa, wszystko dobrze (i efektownie) się kończy.

5 kwietnia 2022, godz.17.00, sala widowiskowa RCK.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie RCK ul. Solna 1.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook