24. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego gości od dzisiaj w Kołobrzegu. Hasło tegorocznego festiwalu brzmi:  „Z miłości do ojczyzny w 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej”.

Od dzisiaj, młodzi artyści wystepują przed kołobrzeską publicznością podczas otwartych prezentacji konkursowych. Nastepnie, laureaci przeglądów zaprezentują swoje występy podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w niedzielę o godz.12 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury. Tegoroczna edycja Festiwalu wpisuje się w krajowe obchody 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej upamiętniające wysiłek i ofiarność Polaków w walce o wolność w czasie II wojny światowej, w tym szczególnie w okresie niemieckiej okupacji ziem polskich.

W prezentacjach konkursowych weźmie udział łącznie 240 młodych artystów. Dzisiaj, na scenie wystąpiła m. in. kołobrzeżanka Oliwia Derewońko. Prezentacje odbędą się również jutro, natomiast w sobotę na promenadzie zobaczymy festiwalowy korowód.

 

Komentarze  
+1 # Dla dzieci dobra 2022-06-03 14:35
Piękna szlachetna patriotyczna inicjatywa

Brawo !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn