W Galerii Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich w Kołobrzegu odbyły się uroczystości z okazji 35-lecia GSW i 20-lecia Stowarzyszenia Artystów - Grupa Kołobrzeg. Galeria Sztuki Współczesnej powołana została 1 lutego 1988 roku Uchwałą Miejskiej Rady Narodowej.

Siedzibą jest parter prawego skrzydła ratusza - neogotyckiej budowli w centrum miasta. Prowadzona była od początku przez państwa Adelę i Jerzego Ściesińskich. Od d1 stycznia 2002 roku dyrektorem galerii został Dariusz Kaleta. Z dniem 1 stycznia 2009 roku na podstawie Uchwały nr XXVI/376/08 Rady Miasta Kołobrzeg z dnia 27 listopada 2008 r. dokonało się połączenie samorządowych instytucji kultury - Miejskiego Ośrodka Kultury w Kołobrzegu i Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu. Dyrektorem Regionalnego Centrum Kultury został Tadeusz Kielar. Dział wystawienniczy Regionalnego Centrum Kultury pod nazwą: Galeria Sztuki Współczesnej prowadzi Dariusz Kaleta.

W galerii dokonano już ponad 270 ekspozycji dzieł znamienitych polskich i zagranicznych twórców m.in. Władysława HASIORA, Zdzisława BEKSIŃSKIEGO, Marto ANTO, Józefa Szajny, Antoniego Fałata.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn