Słyszeliście, że o Kołobrzeg w marcu 1945 roku walczyły trzy dywizje? A walki trwały trzy dni? I zginęło w nich 1013 żołnierzy? A Kołobrzeg był twierdzą? To narracja utrzymująca się od 60 lat, gdy ukazała się pierwsza monografia walk o Kołobrzeg.

Co ciekawe, dane z archiwów polskich, rosyjskich i niemieckich, rzucają nieco inne światło na te i inne fakty z tych trudnych wydarzeń w historii miasta nad Parsętą.

Zapraszamy na spotkanie z dr. Robertem Dziembą, historykiem i regionalistą, na co dzień kierownikiem Działu Historii Kołobrzegu w Muzeum Oręża Polskiego, autorem monografii i artykułów historycznych, co tydzień opowiadającym o historii miasta w audycji „Kwadrans z historią" w Radio Kołobrzeg.

Wydarzenie odbędzie się 16.03.2023 o godz. 18:00 w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3.

Ilość miejsc ograniczona. Darmowe wejściówki do odbioru w Czytelni Prasy (ul. Frankowskiego 3).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn