W Sali Koncertowej im. prof. Jana Szyrockiego Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się koncert niemieckiej Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu im. Justusa Liebiga z Gießen pod batutą Stefana Ottersbacha.

Do tego wyjątkowego wydarzenia mogło dojść dzięki współpracy Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach z Uniwersytetem w Gießen (Niemcy), Akademią Muzyczną w Karlsruhe (Niemcy) oraz Akademią Sztuki w Szczecinie.

Pośród utworów w programie znalazły się:

"Die Hebriden" lub "Die Fingalshöhle" Felixa Mendelssohna, "English Song Suite" Ralpha Vaughana Williamsa, Koncert na dwa flety i orkiestrę Domenico Cimarosy z Sophie Haun i Michelem Weissem w roli solistów, Symfonia nr 35 D-dur KV 385 "Haffner" Wolfganga Amadeusa Mozarta, a także dwie arie Cherubina z mozartowskiej opery "Wesela Figara" - "Voi che sapete" i "Non so piu cosa son", jak również aria Orfeusza "Che faro senza Euridice" z opery "Orfeusz i Eurydyka" Christopha Willibalda Glucka w wykonaniu mezzosopranistki z Zieleniewa Weroniki Włodarczyk, studentki Wydziału Wokalnego szczecińskiej Akademii Sztuki w klasie prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej.

Publiczność nagradzała każdy występ serdecznymi oklaskami. Już w przerwie można było usłyszeć komentarze na temat znakomitego zgrania orkiestry, pięknego głosu Weroniki Włodarczyk, niezwykłej precyzji i radości muzykowania flecistów Sophie Haun i Michela Weissa, a także klarowności w prowadzeniu orkiestry przez Uniwersyteckiego Dyrektora Muzycznego Stefana Ottersbacha, porównanego nawet przez kogoś z publiczności do słynnego, nieżyjącego już dyrygenta Herberta von Karajana.

Pochodząca z Zieleniewa pod Kołobrzegiem Weronika Włodarczyk zaprezentowała się znakomicie także w koncercie 8 kwietnia w ogromnym gotyckim Kościele św. Jakuba w Stralsundzie, który z uwagi na swoją funkcję zyskał sobie miano Kościoła Kultury (Kulturkirche). Pierwsza wzmianka o tym kościele datowana jest na 1303 rok. Program koncertu w Stralsundzie pokrył się z programem z Międzyzdrojów.

Koordynatorem koncertów była prof. Akademii Sztuki w Szczecinie dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn