Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zapraszają na JUBILEUSZOWE SENIORALIA – X KOŁOBRZESKIE DNI SENIORA w dniach 29 - 30 września 2023 r.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu i Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta mają zaszczyt zaprosić na X Kołobrzeskie Dni Seniora Senioralia w dniach 29 i 30 września 2023. SENIORALIA to okazja do spotkań przedstawicieli wielu Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz innych ugrupowań senioralnych, sprzyjająca tworzeniu nowych i rozwijaniu istniejących już wzajemnych relacji oraz inicjowaniu efektywnych, partnerskich działań. W piątek, 29.09.2023 o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta inauguracja w sali widowiskowej RCK, podczas której gościć będziemy liderów z UTW i innych stowarzyszeń senioralnych. Kołobrzescy seniorzy z rąk Prezydenta Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej odbiorą klucze do jego bram by rozpocząć świętowanie Senioraliów. W programie inauguracji znajdzie się również film prezentujący imprezę na przestrzeni 10.ciu jubileuszowych lat oraz debata pt. "Co to znaczy być przyjaznym dla seniora?". Część artystyczną wypełnią kołobrzescy poeci z grupy Mewa prezentując program słowno-muzyczny. W drugim dniu Senioraliów, 30 września w sobotę o godz. 11.00 sprzed budynku Regionalnego Centrum Kultury wyruszy barwny korowód seniorów, który przemaszeruje ulicami miasta oraz promenadą nadmorską. Korowód prowadzić będzie Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej. Zachęcamy do dołączenia! Po przybyciu na scenę plenerową RCK (ok. godz.12.00) odbędą się tutaj oraz prezentacje artystyczne zespołów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Kołobrzegu i regionu. Zaprezentują się zespoły taneczne, wokalne, kabaret Pend-do-Lini, chóry oraz "Wizjonerski pokaz mody". W tegorocznych Senioraliach biorą udział m.in. wykonawcy z Koszalina, Goleniowa, Szczecina, Barlinka, Stargardu, Kamienia Pomorskiego, Słupska, Polic, Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Nowogardu i in. Zapraszamy publiczność w każdym wieku na scenę plenerową RCK do podziwiania i oklaskiwania popisów artystycznych seniorów, którzy czasem dopiero teraz znaleźli czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, bo na to, jak się okazuje nigdy nie jest za późno!

29.09.2023 (piątek)

11.00, sala widowiskowa RCK Obchody jubileuszu X lecia Senioraliów, wystąpienia gości, debata „Co to znaczy być przyjaznym dla seniora?”, oficjalne otwarcie Jubileuszowych Senioraliów przez Prezydenta Miasta Annę Mieczkowską i wręczenie seniorom klucza do miasta, część artystyczna: poezja kołobrzeskich poetów MEWA (występ słowno - muzyczny)

30.09.2023 (sobota)

10.30 zbiórka pod RCK

11.00 korowód ulicami miasta i promenadą nadmorską prowadzony przez Orkiestrę Dętą im. Ziemi Sławieńskiej

12.00 scena plenerowa RCK „Wizjonerski pokaz mody”

12.30 prezentacje artystyczne zespołów artystycznych UTW z regionu i Kołobrzegu.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn