W czwartek 9 listopada 2023 roku zapraszamy na spektakl taneczny "Dlaczego do jej twarzy nie dociera słońce?" w Regionalnym Centrum Kultury im. Z.Herberta w Kołobrzegu. Wstęp jest bezpłatny.

Spektakl taneczny "Dlaczego do jej twarzy nie dociera słońce?" jest inspirowany Pomnikiem Sanitariuszki w Kołobrzegu. Ewelina „Linka” Nowak reprezentuje pomnikiem hołd wyrażony sanitariuszkom Wojska Polskiego niosącym pomoc rannym na frontach II wojny światowej. Twarz na pomniku nie jest oświetlana słońcem prawie przez cały rok i tak naprawdę nie jest twarzą Eweliny "Linki" Nowak, tylko Zofii Jankowskiej. Fakt ten nasuwa hipotetyczne pytanie: dlaczego za tym co nieukazane na pierwszym planie, nieoświetlone, ukryte, schowane stoi zazwyczaj poświęcenie, walka, odwaga, oddanie, empatia, współczucie, bohaterstwo? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć artyści-tancerze, posiadający wyjątkowe cechy fizyczne i psychiczne – artyści z różną motoryką i sensoryką, potocznie nazywani w społeczeństwie niepełnosprawnymi. Spektakl także postawi przed publicznością pytania: czym tak naprawdę jest niepełnosprawność i czy może dotyczyć każdego z nas, nawet jeśli jej nie widać.

Taniec i kreacja: Maja Adamczewska, Marcel Bałuk, Marta Drwęcka, Kinga Nowak

Choreografia i produkcja: Patrycja Alenkuć

Produkcja: Paulina Sotyń

Reżyseria świateł: Alicja Brożyna

Kostiumy: Joanna Wara-Wąsowska

Wsparcie produkcyjne: Alicja Sotyń, Tomasz Sotyń, Łukasz Alenkuć

Wiersze: Małgorzata Orzechowska-Brol

Muzyka: Alan Silvestri, Antonio Vivaldi, Max Richter

Aranżacja hejnału Kołobrzegu: Marcin Zabrocki

Organizator: Patrycja Alenkuć, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn