W piątek 9 lutego o godzinie 18. zapraszamy na wernisaż wystawy Alicji Bałabuch. Ekspozycja będzie dostępna w holu Regionalnego Centrum Kultury do 9 marca.

Alicja Bałabuch to młoda artystka z Kołobrzegu. Absolwentka Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Alicja jest artystką multidyscyplinarną, zajmuje się projektowaniem ubioru, malarstwem akrylowym,ceramiką, szydełkowaniem i szyciem. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu oraz w Pracowni Ceramiki Unikatowej PORTOWA 15.

W maju w kołobrzeskiej Przystani Kultury ZAJA odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa pod hasłem BAŁABUCHY. Malarstwo oraz prace rysunkowe artystki charakteryzuje intensywny kolor,ekspresja oraz lekko psychodeliczny styl. Kilka jej obrazów można podziwiać w wydaniu Oficyny Kołobrzeskich Poetów z grudnia 2023 roku.

Tematyka twórczości Alicji ma bardzo osobisty wymiar. Na płótnach pojawiają się bliskie malarce osoby i zwierzęta, pejzaże morskie, pokazy mody,czy przestrzenie, w których tworzy. Motywem przewodnim jej twórczości jest kolor, który dodaje artystce energii oraz pomaga przezwyciężyć życiowe trudności. Na obrazach często pojawiają się też ubrania, zaprojektowane i stworzone przez Alicję,a zatem następuje dialog, łączący różne dziedziny sztuki. W swoich stylizacjach lubi lawirować pomiędzy modą użytkową a sztuką. Głównym medium jest ubiór dziany, fascynują ją struktury różnych splotów dziewiarskich oraz wielobarwne żakardy.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn