Dla miłośników opery i operetki, której prawdziwe święto w formie festiwalu „Muzyka dla wszystkich” odbywa się w Kołobrzegu w miesiącach wakacyjnych, przygotowaliśmy mały przedsmak – „Wieczór z operetką. Najpiękniejsze arie i duety” w wykonaniu artystów łódzkich scen muzycznych.

Ostatnią niedzielę lutego umilą państwu fragmenty operetek i musicali takich jak: „Wiedeńska krew”, „Paganini”, „Wesoła wdówka”, „Cygańska miłość”, „West Side Story”, „Upiór w operze” czy pieśni neapolitańskie w wykonaniu z profesorów Akademii Muzycznej w Łodzi Aleksandry Nawe (fortepian) i Ziemowita Wojtczaka (baryton), artystki Teatru Wielkiego w Łodzi Dominiki Kobalczyk (sopran,mezzosopran), Małgorzaty Miszkiewicz- dyplomantki Akademii Muzycznej w Łodzi (sopran koloraturowy) oraz Wiktora Sobkowiaka (tenor). Większość artystów dobrze znana jest kołobrzeskiej publiczności chociażby z kolejnych edycji Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich”. Dominika Kobalczyk ma na swoim koncie wiele kreacji wokalnych podczas kolejnych edycji festiwalu w Kołobrzegu oraz w koncertów i wydarzeń muzycznych w całej Polsce. Ziemowit Wojtczak to wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Jerzy Wolniak jest niestrudzonym popularyzatorem muzyki klasycznej (m.in. audycje autorskie w Radiu Classic), prowadzi rozległą działalność impresaryjną a także reżyseruje spektakle operowe, operetkowe i koncerty okolicznościowe. W swojej karierze ma prestiżowe nagrody oraz wiele znakomitych partii tenorowych na wielu scenach Polski i zagranicy. Aleksandra Nawe od kilkudziesięciu lat z pasją prowadzi działalność artystyczną, pedagogiczną i naukową. Na swym koncie ma dwudziestoletnią działalność koncertową z orkiestrą łódzkiej Filharmonii im. Artura Rubinsteina i wielokrotny udział w tournée tego zespołu, m.in. w Niemczech, Francji i Danii. Realizuje autorskie interdyscyplinarne projekty artystyczne i współtworzy przedsięwzięcia wielu partnerów muzycznych. W dorobku ma nagrania płytowe liryki wokalnej oraz instrumentalnej muzyki kameralnej. Za swą działalność została odznaczona odznaką Zasłużony Działacz Kultury przyznaną przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym zacnym gronie wystąpi na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu młoda obiecująca sopranistka koloraturowa Małgorzata Miszkiewicz, której już udało się oczarować publiczność Festiwalu Opery i Operetki w kołobrzeskim amfiteatrze oraz Wiktor Sobkowiak, tym razem nie w obsadzie wyłącznie tenorów, jak często koncertuje na terenie całego kraju.

25.02.2024 (niedziela) godz. 18.00 „Wieczór z operetką. Najpiękniejsze arie i duety” w wykonaniu artystów scen łódzkich,

prowadzenie: Jerzy Wolniak

Bilety: 45 zł (normalny), 40 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Sala widowiskowa

Dominika Kobalczyk – sopran, mezzosopran, Małgorzata Miszkiewicz – sopran koloraturowy, Ziemowit Wojtczak – baryton, Wiktor Sobkowiak – tenor, Aleksandra Nawe - fortepian.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn