W średniowiecznej włoskiej Tropei, zwanej perłą Morza Tyrreńskiego, w Palazzo Santa Chiara, odbył się międzynarodowy konkurs XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao“.

Na udział w kategorii „śpiew solowy” zdecydowała się mezzosopranistka z Zieleniewa Weronika Włodarczyk, studentka magisterium na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS. Weronika Włodarczyk konkurowała z kandydatkami z Białorusi, Chin, USA, Włoch i Rosji. Swoimi interpretacjami wyśpiewała sobie 1 miejsce uzyskując 96 na 100 możliwych punktów, co stanowiło najwyższy wynik w kategorii wokalnej. Weronika została wybrana do prezentacji utworu W.A. Mozarta "Als Luise die Briefe ihrer ungetreuten Liebhabers verbrannte" w koncercie laureatów 12 maja w sali koncertowej w Pałacu św. Klary (Palazzo Santa Chiara) w Tropei. Przy fortepianie akompaniował znakomity czeski pianista Maxim Averkiev. Także jej chińska koleżanka z tej samej klasy Liu Yaxuan zdobyła laury - 2 miejsce i 91 punktów na 100 możliwych.

Do udziału w pracach jury XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao” została zaproszona dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. AS, która jako jedyny członek jury otrzymała specjalne podziękowanie od dyrektora artystycznego konkursu Tommaso Conidi i przewodniczącego Associazione Musica "Melody" (organizatora konkursu) Francesco Conidi w postaci pamiątkowej tabliczki. Zgodnie z regulaminem konkursu jurorzy nie oceniali swoich podopiecznych.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn