23. maja w siedzibie Muzeum Oręża Polskiego przy ul. Armii Krajowej 13 w Kołobrzegu o godz.17.00. odbędzie się spotkanie w ramach "Przystanku Historia" organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej wraz z Muzeum Oręża Polskiego.

Gościem spotkania będzie Pan dr hab. Grzegorz Kiarszys, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego z Katedry Archeologii. Tematem spotkania pt. będą '' Radzieckie bazy amunicji jądrowej w PRL''. Podczas spotkania zostanie przybliżona geneza powstania baz amunicji jądrowych oraz jakie skutki ta decyzja przyniosła naszemu krajowi w okresie rządów komunistów w Polsce. Pan Grzegorz Kiarszys w latach 2018-2019 realizował projekt naukowy pt. „Radzieckie magazyny głowic atomowych w Polsce. Pomiędzy dziedzictwem i zapomnieniem. Perspektywa archeologiczna”, jest miedzy innymi autorem książki " Atomowi żołnierze Wolności. Archeologia magazynów broni jądrowych w Polsce ''.

Spotkanie poprowadzi Rafał Semołonik z koszalińskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn