×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

„Zatrzymane w srebrze” to tytuł wystawy fotografii Macieja Leśniaka. Wernisaż odbył się w piątkowy wieczór w RCK. Maciej Leśniak z zawodu jest optykiem, z zamiłowania fotografem. Fascynuje go tradycyjna fotografia analogowa. Wystawa „Zatrzymane w srebrze” składa się z trzech cykli, ich wspólnym mianownikiem jest srebro. Obok portretów wykonanych tradycyjnymi aparatami na czarno-białym filmie oraz zdjęć wykonanych prostymi, plastikowymi aparatami, oraz własnoręcznie zbudowanymi aparatami z puszki po kawie czy z kartonu, największym cyklem są portrety wykonane techniką mokrego kolodionu.
Technika mokrego kolodionu polega na pokryciu kawałka szkła roztworem zwanym kolodionem, który poprzez obróbkę techniczną staje się światłoczuły. Efektem jest ambrotyp, unikatowy obraz pozytywowy.
Podczas wernisażu można było na własne oczy przekonać się na czym polega metoda mokrego kolodionu. Maciej Leśniak wybrał jedną osobę i wykonał jej portret tą XIX-wieczną techniką.
Wystawę fotograficzną Macieja Leśniaka "Zatrzymane w srebrze" można oglądać w holu głównym RCK.

 

 

[hdvs videoid=2418]

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn