×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Dariusz Kaleta jako jedyny polski artysta malarz został zakwalifikowany do ścisłego finału konkursu malarstwa World Wide Kitsch 2016. Jego "Orientalny starzec" znalazł się pośród 69 obrazów Nowych Dawnych Mistrzów z całego świata.

Konkurs pod auspicjami Odda Nerdruma - najsłynniejszego współczesnego malarza figuratywnego i nestora gatunku NDM ("dłużnika" Rembrandta czy Tycjana), ma charakter prestiżowy i skupia zazwyczaj jego uczniów, więc zaproszenie Darka Kalety do tego grona jest wielkim sukcesem kołobrzeżanina. Kierownik Galerii Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich został zaproszony przez ubiegłorocznego zwycięzcę Sebastiano Salvo. Kołobrzeski malarz tak napisał na swoim facebookowym profilu: - Kochani, mój obraz został zakwalifikowany do ścisłego konkursu, organizowanego przez uczniów Odda Nerdruma, którego twórczość podziwiam, którego bardzo szanuję jako artystę i człowieka. Bardzo proszę o oddawanie laików na mój obraz. Może konkursu nie wygram, ale dzięki Waszym głosom mogę poznać mojego ukochanego mistrza i promować sztukę Polską i Kołobrzeg za granicą. Bardzo proszę o wejście (!!!!) w poniższy link i zostawienie tam Waszego Lika na World Wide Kitsh !!!!!! Dziękuję za wszystkie polubienia na mojej stronie, ale "lubię to" trzeba przede wszystkim zostawić na stronie organizatora konkursu. Zachęcam również do przejrzenia prac innych autorów. Pozdrawiam serdecznie Darek Kaleta.

 Dariusz Kaleta, Orientalny starzec

Finał konkursu przebiega dwutorowo. Prace pojawiły się na fanpage'u WWK oraz na stronie internetowej konkursu i każdy może je polubić do 14 listopada br. Prace ocenia też jury konkursu. Dodane do siebie głosy publiczności i jurorów wyłonią zwycięzcę. Zapraszamy do lajkowania dzieła Polaka - Dariusza Kalety i jego "Orientalnego starca" - facebook kliknij i oddaj głos. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn