×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W imieniu Zarządu Oddziału oraz Zarządu Koła Związku Ukraińców w Koszalinie zapraszamy na XLII Festiwal Ukraińskich Zespołów Dziecięcych - Koszalin 2017, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2017 roku (sobota, niedziela) w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie.
 
Celem festiwalu, którego początki sięgają 1972 roku jest podtrzymanie oraz propagowanie kultury ukraińskiej, umacnianie dobrosąsiedzkich stosunków między żyjącymi obok siebie Polakami i Ukraińcami, a także innymi mniejszościami narodowymi, etnicznymi i religijnymi, kształtowanie postaw społeczeństwa otwartego na odmienności kulturowe, a także promowanie regionu i jego wielokulturowości.
Podczas tegorocznego Festiwalu wystąpi około 300 wykonawców (15 zespołów) z kilkunastu ośrodków nauczania  języka  ukraińskiego  z  niemal  całej  Polski  m.in. Szczecina, Gdańska, Lęborka, Bytowa, Słupska, Kandyt, Trzebiatowa i Kołobrzegu, Koszalina oraz  dwa zespoły z Zespołu Ukraińskich Szkół im. T. Szewczenki w Białym Borze. Wykonawcy zaprezentują m. in.: ukraińskie tańce, śpiew, bajki, muzykę instrumentalną, scenki humorystyczne, kompozycje teatralno-muzyczne.
W pierwszym dniu odbędzie się koncert o godz. 11.00 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym przy Placu Teatralnym 1 w Koszalinie. Popołudniu dzieci i młodzież mają zaplanowaną zabawę integracyjną. W niedzielę, 11 czerwca br., również w Teatrze o godz.11.00 odbędzie się uroczysty koncert galowy Festiwalu. Na zakończenie Festiwalu odbędzie się wręczenie nagród, dyplomów i upominków uczestnikom Festiwalu oraz najlepszym zespołom.
Ponadto podczas Festiwalu zostanie rozstrzygnięty XV Ogólnopolski Konkurs Rysunkowy „Ridni zemli batkiw mojimy oczyma” (w tłum. Rodzinne ziemie przodków moimi oczyma), który odnosi się tematycznie do rdzennych terenów Ukraińców w Polsce, jak również życia religijnego i kulturalnego Ukraińców w Bieszczadach i w Beskidach sprzed 1947 roku.
Festiwal otrzymał wsparcie finansowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Koszalin.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn