×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Niemal 50 filmów kina sensacyjnego zostanie wyświetlonych podczas międzynarodowego festiwalu Suspense Film Festival, który będzie odbywał się od 4 lipca w Kołobrzegu. Swoją obecność na festiwalu zapowiedzieli m.in. Anna Seniuk, Katarzyna Warnke, Jan Englert, Dariusz Kordek, Piotr Stramowski, Janusz Zaorski, Krzysztof Lang i wielu innych z Polski i zagranicy.
- Nasz festiwal to święto europejskiego kina sensacyjnego. To jedyne tego typu wydarzenie w Europie, na którym pokazujemy najnowsze i kultowe już dzieła tego gatunku, a także nagradzamy te najlepsze. Dla widzów to także okazja do spotkania z odtwórcami ról w tych filmach oraz ich reżyserami nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. A dla młodych filmowców przygotowaliśmy specjalne warsztaty z tworzenia filmów w technologii 360° – mówi Andrzej Stachecki, producent Suspense Film Festival.
Konkursy i nagrody na festiwalu
Kołobrzeski festiwal to także konkursowa rywalizacja. Międzynarodowe jury wybierze najlepszy europejski film sensacyjny roku oraz najlepszy europejski sensacyjny filmowy debiut roku. W ramach konkursu Suspense Film Competition zaplanowano 8 pokazów. O statuetkę Golden Seahorse powalczą filmy z Francji („Czarna fala” w reżyserii Ericka Zonca), Rumunii („Hawaje”, reż. Jesus Del Cerro), Włoch („Ostatnie prosecco Hrabiego Ancillotto”, reż. Antonio Padowan), Norwegii („Thelma”, reż. Joachim Trier), Holandii („Drugie oblicze”, reż. Jan Verheyen), Słowacji („Granica”, reż. Peter Bebjak) oraz Niemiec („Zemsta Luny”, reż. Khaled Kaissar). Polskę reprezentuje film pt. „Ach śpij kochanie” w reżyserii Krzysztofa Langa.
Z kolei w konkursie Eye on Films Competition, o tytuł najlepszego filmowego debiutu roku zawalczy pięć filmów – z Belgii („Przywilej wątpliwości”, reż. Samuel Tilman), Szwajcarii („Blue my mind”, reż. Lisa Bruhlmann), Włoch („Oddech”, reż. Alfredo Fiorillo), Francji („Wrogi”, reż. Mathieu Turi) oraz Polski („Człowiek z magicznym pudełkiem”, reż. Bodo Kox). Odbędzie się także konkurs dla młodych twórców – First Shot, w ramach którego zostanie pokazanych 11 krótkometrażowych filmów fabularnych. - Doceniamy również wkład aktorów w rozwój gatunku filmu sensacyjnego, dlatego podczas naszego festiwalu cyklicznie przyznajemy specjalne aktorskie nagrody – Ikony Polskiego Kina. W tym roku postanowiliśmy uhonorować tym wyróżnieniem dwójkę wybitnych aktorów - Annę Seniuk oraz Jana Englerta – zapowiada Andrzej Stachecki.
Co i kogo będzie można zobaczyć?
Festiwal rozpocznie się w środę, 4 lipca i potrwa do niedzieli, 8 lipca. Pierwszego dnia wydarzenia w ramach pokazów polskiego kina sensacyjnego będzie można zobaczyć m.in. „Kobiety mafii” w reżyserii Patryka Vegi, a następnie spotkać się z odtwórcami jednych z głównych ról w filmie – aktorką Katarzyną Warnke oraz aktorem Piotrem Stramowskim. Odbędzie się również specjalny pokaz francuskiego filmu nagrodzonego Złotym Globem 2018 i Złotą Palmą 2017 - „W ułamku sekundy” Fatiha Akina. Z kolei wieczorem planowana jest uroczysta gala otwarcia w kołobrzeskim Diune Hotel*****, podczas której zostaną wręczone nagrody - „Ikony Polskiego Kina”, Kołobrzeskiej Nagrody Filmowej „Latarnik” oraz odbędzie się recital Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej.
W kolejnych dniach w cyklu Polskie Kino Sensacyjne zobaczyć będzie można film „Czuwaj” Roberta Glińskiego oraz „Pitbull. Ostatni Pies” Władysława Pasikowskiego. Z kolei w ramach Kina Konesera zostanie wyświetlony film „Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri” w reżyserii Martina McDonagha. Po filmie zaplanowano dyskusję, którą poprowadzi Monika Kowalska i Tomasz Raczek. Wieczorami na plenerowej Scenie Letniej odbywać będą cieszące się popularnością projekcje z cyklu Kino Świat prezentuje Kino Emocji.
Jedną z atrakcji Festiwalu będzie m.in. prezentacja filmu „Dywizjon 303”, podczas której zaplanowano spotkanie z aktorką Anną Prus i producentem Jackiem Samojłowiczem. Pod hasłem kinoterapii będzie można obejrzeć film „Happy end” w reżyserii Michaela Haneke. Po tym filmie planowana jest dyskusja, którą poprowadzi krytyk Tomasz Raczek oraz psycholog Armen
Mekhakyan. Popołudniami w Marine Hotel***** odbywać się będą otwarte spotkanie z twórcami filmowymi: Januszem Zaorskim, Katarzyną Warnke i Piotrem Stramowskim, Beata Ścibakówną i
Janem Englertem. W sobotni wieczór na kołobrzeskiej plaży będzie można zobaczyć polski film „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego oraz islandzki – „Pamiętam cię” Oskara Thora Axelssona.
8 lipca planowana jest uroczysta gala zamknięcia festiwalu, podczas której zostaną wręczone nagrody konkursowe, a także odbędzie się recital z piosenkami Marleny Dietrich w wykonaniu Izabelli Bukowskiej. Na zakończenie Festiwalu organizatorzy pokażą maraton horrorów.
300 projekcji i 250 aktorów 
Podczas sześciu dotychczasowych edycji Suspense Film Festival w Kołobrzegu odbyło się ponad 300 projekcji filmów, a festiwal gościł niemal 250 aktorów i twórców filmowych z Polski i ze świata. Partnerem imprezy jest Zdrojowa Invest&Hotels, która ugości uczestników Festiwalu swoich 5- gwiazdkowych hotelach: Marine Hotel ***** i Diune Hotel*****.
Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Festiwalu: http://www.suspenseff.pl
Komentarze  
0 # Lea 2019-04-19 12:01
Witam, nazywam się Ania Gordon: https://republika-piekna.pl/ i
jestem nauczycielem. Zastanawiam się jaki wpływ na ludzi ma artykuł pisan))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn