Kołobrzeg to średniej wielkości miasto położone w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Polsce, gdzie można spędzić wyjątkowo udane wakacje. W okolicy znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Turyści mogą zwiedzić latarnię morską, spacerować po promenadzie i molo lub odwiedzić lokalny port. A co jeszcze warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Weekendowy wyjazd do Kołobrzegu

Polskie morze jest piękne o każdej porze roku. Świeże powietrze i doskonale przygotowana infrastruktura sprawiają, że w Kołobrzegu nie sposób się nudzić. Jest to w miejsce, do którego można wybrać się z całą rodziną na aktywny weekend. Młodsze dzieci na pewno ucieszą się z wizyty w Oceanarium lub w Mieście Myszy, a starsze mogą zwiedzić Miejski Szlak Fortyfikacji, Muzeum Oręża Polskiego lub zabytkową katedrę kołobrzeską. Noclegi w Kołobrzegu nie są drogie, dzięki czemu turyści z łatwością znajdą apartament, pokój lub mieszkanie w niewielkiej odległości od plaży za rozsądne pieniądze. Hotel najlepiej zarezerwować za pośrednictwem platformy internetowej, która umożliwia bezpośredni kontakt z obiektem. Wówczas turysta zyska pewność, że w pokoju będą panowały takie same warunki, jakie zostały przedstawione na zdjęciach w ogłoszeniu.

Wakacje w Kołobrzegu

Kołobrzeg to także świetne miejsce na letni urlop z rodziną lub w gronie przyjaciół. Na miejscu znajduje się przepiękny ratusz miejski, park i port morski, z którego odpływają statki wycieczkowe. Rejs po morzu lub na Bornholm to wyjątkowe przeżycie, które sprawi, że wakacje będą niezapomniane. W Kołobrzegu znajdują się także liczne muzea, ciekawe pomniki, fontanna i amfiteatr. Turyści mogą skorzystać ze źródła solankowego lub wybrać się na urokliwe Mokradła Pyszka. Gdy pogoda nie pozwala na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, to można odwiedzić okoliczny basen i aquapark. Interesującą alternatywą jest również wioska indiańska, gdzie turyści spotkają bizony i będą mogli postrzelać z łuku. W sezonie letnim w Kołobrzegu jest duże obłożenie, dlatego warto zarezerwować nocleg z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. 

Wypoczynek na plaży

Plaża w Kołobrzegu to jedna z głównych lokalnych atrakcji. Jej łączna długość wynosi ponad 700 m. Turyści mogą skorzystać z 3 kąpielisk:

  • Plaży Zachodniej

  • Plaży Centralnej

  • Plaży Wschodniej

Wzdłuż nich biegną dobrze utrzymane ścieżki spacerowe, a w okolicy znajduje się wiele interesujących punktów gastronomicznych. W lecie turyści mogą liczyć na ciekawe koncerty, występy artystyczne, konkursy i animacje. Będąc na plaży, można wypożyczyć różnego rodzaju sprzęt do pływania, a dzieci mogą skorzystać z dmuchanych placów zabaw. Najwięcej atrakcji jest zgromadzonych wokół Plaży Centralnej. Dwa pozostałe kąpieliska to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Plaża w Kołobrzegu jest wysypana piaskiem i sąsiaduje bezpośrednio z portem. Jest to miejsce, w którym można doskonale wypocząć od miejskiego zgiełku i zrelaksować się w otoczeniu pięknej przyrody. 

Kołobrzeg ma świetną lokalizację i jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi ośrodkami turystycznymi. Mnogość atrakcji sprawia, że każdy turysta znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Przed przyjazdem do Kołobrzegu warto zarezerwować nocleg za pośrednictwem sprawdzonej platformy internetowej, gdzie można szybko znaleźć wymarzoną kwaterę z licznymi udogodnieniami w atrakcyjnej cenie. Jest to doskonały sposób na zorganizowanie bezpiecznych i udanych wczasów w tym wyjątkowym mieście.