Dominikana – drugie pod względem wielkości państwo na Morzu Karaibskim – to prawdziwy wakacyjny raj! Turkusowa woda, złociste plaże, piękna pogoda, luksusowe hotele – to tylko kilka turystycznych atutów tego państwa. Należy mieć świadomość, że ceny last minute na Dominikanę będą wyższe niż np. do Turcji czy Grecji, ale można obniżyć koszty wczasów polując na oferty last minute. Sprawdzamy, jak kształtują się ceny.

Ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, turkusowa woda, krajobrazy jak z pocztówki – wszystko to sprawia, że Dominikana to prawdziwy wakacyjny raj.

 

Zobacz ile kosztują wyjazdy last minute na Dominikanie : www.fostertravel.pl/last-minute/dominikana/

 

Jest to drugi co do wielkości kraj na Morzu Karaibskim, sąsiadujący z Haiti, leżący w strefie klimatu równikowego. Od maja do listopada występuje tam pora deszczowa – ulewne, ale przelotne deszcze pojawiają się wówczas właściwie codziennie, a szczyt upałów przypada na okres od czerwca do września. Dlatego najlepszym czasem na wakacje na Dominikanie są miesiące od grudnia do kwietnia, czyli pora sucha i ciepła. Temperatura przekracza wówczas 26 stopni, jest sucho i przyjemnie.

 

Last minute na Dominikanę droższe niż w Europie. Dlaczego?

 

Planując urlop na Dominikanie trzeba mieć świadomość, że na pewno będzie on droższy niż wakacje w krajach Europy (Turcja, Grecja, Hiszpania), a nawet Afryki (Egipt czy Tunezja). Przede wszystkim Dominikana to dosłowny „drugi koniec świata” – bezpośredni lot z Warszawy trwa 11 godzin, a przy przesiadce czas podróży może wydłużyć się nawet do 17 godzin. Stąd dużo wyższa cena biletów lotniczych. Dodatkowo, Dominikana jest krajem bardzo mocno stawiającym na turystykę, budowę nowoczesnych hoteli i przyciąganie zamożnych klientów – niewiele jest tam budżetowych hoteli 3-gwiazdkowych, a dominują luksusowe, cechujące się najwyższą jakością obsługi hotele 5-gwiazdkowe. To również znacząco podwyższa cenę wakacji.

 

Mimo wszystko, na wycieczce na Dominikanę można oszczędzić – pozwalają na to oferowane przez biura podróży promocje last minute. Ile konkretnie trzeba zapłacić za taki urlop? Podpowiadamy!

 

Last minute na Dominikanę – ceny

 

Analizę cen last minute na Dominikanę warto zacząć od najpopularniejszych opcji all inclusive, obejmujących trzy główne posiłki i bezpłatne napoje, a także – zależnie od hotelu – przekąski, owoce, słodycze itp.

 

I tak np. 7 nocy w 4-gwiazdkowym hotelu Playa Bachata Resort – położonym w zatoce Maimon Bay, bezpośrednio przy plaży, w bujnym ogrodzie pełnym tropikalnej roślinności i z malowniczym widokiem na góry – w opcji all inclusive i wylotem za 3 tygodnie to koszt 6429 zł za osobę. Jeśli ktoś chce wyjechać na wczasy za dwa miesiące, za tak samo długi pobyt all inclusive zapłaci 8713 zł od osoby. Różnica jest spora, bo wynosi ponad 2200 zł na korzyść last minute.

 

Kolejny przykład – 5-gwiazdkowy hotel Senator Puerto Plata Spa Resort, położony 9 km od centrum Puerto Plata – stolicy regionu, ulokowany w ogrodzie, pomiędzy malowniczymi wzgórzami i typową karaibską uliczką. 8-dniowy pobyt w tym hotelu w opcji all inclusive z wylotem za 2 tygodnie kosztuje 7100 zł za osobę. Jeśli ktoś zamiast last minute wybierze wakacje za 2,5 miesiąca, cena wzrasta do 8351 zł za osobę. To ponad 1200 zł więcej.

 

Na rodzinne wakacje z dziećmi polecany jest 5-gwiazdkowy hotel Grand Bahia Principe Turquesa, położony przy pięknej, piaszczystej plaży Bavaro. Kupując tygodniowy pobyt last minute z wylotem za 3 tygodnie i wyżywieniem all inclusive, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 7886 zł za osobę. Jeżeli termin wakacji jest późniejszy (za 7 tygodni), cena wzrasta do 8697 zł za osobę. Różnica to ponad 800 zł na korzyść last minute.

 

A może taniej będzie przy skromniejszym wyżywieniu, np. w opcji HB, czyli ze śniadaniami i obiadokolacją? Otóż… niekoniecznie! 8 dni w 5-gwiazdkowym hotelu Gran Bahia Principe Cayacoa w opcji HB z wylotem za 3 tygodnie kosztuje 8994 zł, czyli więcej niż all inclusive we wspomnianych powyżej obiektach. Tu jednak wpływ może mieć ponadprzeciętnie wysoka jakość obsługi oraz położenie hotelu – nad malowniczą zatoką Samana, która została wpisana na listę UNESCO. Wczasy w tym samym hotelu z wylotem za 2 miesiące kosztują już 9395 zł.

 

Wakacje na Dominikanie to propozycja dla osób, które za wyjątkowy karaibski klimat, niesamowite widoki i wysoki standard hotelu są w stanie zapłacić nieco wyższe kwoty. Oczywiście i w tym przypadku warto szukać promocji last minute na Dominikanę – np. w specjalistycznych portalach turystycznych, gromadzących oferty wielu biur podróży. Jak pokazała analiza, można na tym sporo zaoszczędzić.