Już prawie rok cały świat boryka się z problemem pandemii covid-19, który nie opuszcza również środowisk sportowych. Taka sytuacja jednak nie przeszkodziła naszym szachistom z Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo.

Młodzi szachiści w reżimie sanitarnym brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów. Zawodnicy Solnego zdobyli 3 miejsce w województwie, wśród 14 startujących zespołów. Maraton szachowy odbył się w Koszalinie (sobota 8 godzin, a niedziela 6 godzin gry) podczas, którego 14 drużyn 4-osobowych rywalizowało o tytuł najlepszej drużyny juniorskiej w szachach klasycznych na dystansie 7 rund. Zespół Solnego wrócił z tych zawodów z brązowymi medalami. Naszą drużynę w tych zawodach reprezentowali: Miłosz Rogala, Michał Kuczyński, Hanna Arabas, Adam Szczygielski (w sobotę) i Wojciech Cirin (w niedzielę). Zawodnicy rywalizowali o medale indywidualnie na poszczególnych szachownicach. I tak na 1 szachownicy srebrny medal zdobył Miłosz Rogala.

Wyniki na I szachownicy:

1. Filip Łuczak (KSz Hetman Koszalin) 7 pkt.

2. Miłosz Rogala (GKSz Solny Grzybowo) 5,5 pkt.

3. Szymon Soszka ( UKS Biały Pion Gryfino) 5,5 pkt.

Długo oczekiwany turniej szachowy na żywo, pozwolił pokazać ciężką pracę szachistów Solnego, trud regularnych ćwiczeń i mozolną naukę juniorów. 

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów

1.KSz HETMAN Koszalin (1) 12,0

2. KSz HETMAN Koszalin (2) 11,0

3. GKSz Solny Grzybowo 9,0

4. KSz Gryf Szczecin (1) 9,0

5. HUSARIA Biesiekierz 8,0

6. KSz Gryf Szczecin (3) 8,0

7. KSz HETMAN Koszalin (3) 8,0

8. UKS Biały Pion Gryfino 7,0

9. KSz Gryf Szczecin (2) 7,0

10. UKS OPP Kołobrzeg 7,0

11. KSz HETMAN Koszalin (4) 5,0

12. UKS Szach Gryfice 4,0

13. Myśliborski Klub Szachowy 3,0

14. UKS GRAD Polanów 0,0.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook