W Bydgoszczy odbył się turniej karate 20th International Karate Championships Central Europe Open. Były to pierwsze w tym roku zawody zawody rankingowe, na których zawodnicy walczyli o kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Brało w nich udział 720 zawodników i zawodniczek z 5 państw. Nasz lokalny klub KS Morote Karate z Głowaczewa wystawił reprezentację 10 karateków. Razem zdobyli oni 12 medali.

Popisowo spisali się najmłodsi zawodnicy. Przemek Spadło (syn trenera, Przemysława Spadło) zdobył złoto i srebro w kategoriach U7 Open oraz U7. Ignacy Zawadzki w kategorii U7 Open wywalczył srebrny medal, zaś Mikołaj Szymanek w kategoriach U7 i U7 Open zdobył dwa medale brązowe. Liczymy, że ten sukces doda skrzydeł naszym maluchom, którzy niedługo będą stanowić o sile naszego klubu - powiedział trener Przemysław Spadło.

Inni zawodnicy także pokazali na co ich stać. Doświadczony już Wiktor Wojarski zdobył dwa medale brązowe - w kategorii młodzików +50kg oraz w kategorii kadet -52kg. Maksym Piłat także zdobył 2 brązowe medale - w kategoriach U9-U30 oraz U11-U30.

W zawodach walczyli także starsi zawodnicy. Był to ich debiut, jednak nie zawiedli. Gabriela Jeleń zdobyła srebro w kategorii U13+50kg, Alicja Jarema zaś zdobyła brąz w kategorii U13+50kg, tak jak Kuba Górecki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi klubu Morote i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook