W ramach 27 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowaliśmy w hali Milenium 6 w tabeli Miasto Szkła Krosno. Podopieczni trenera Radomskiego mają na koncie 4 zwycięstwa z rzędu i w tym spotkaniu byli również faworytami.

Naprzeciwko swoich kolegów z poprzedniego sezonu stanął Marcin Dymała oraz Michał Sadło, a podkoszowi Krosna Maciej Żmudzki oraz Bartosz Ciechociński reprezentowali w przeszłości barwy Kotwicy.

Spotkanie rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Marcin Dymała, Piotr Robak, Filip Struski, Michał Sadło. Mecz otworzył celnym rzutem z dystansu Czujkowski. Świetnie w spotkanie wszedł Sadło, który zdobył pierwsze 6 punktów dla Kotwicy. W dalszej części wynik oscylował w granicach remisu, a goście starali się zaskoczyć Kotwicę rzutami z dystansu i to właśnie rzutem za trzy punkty Krzywdziński ustalił wynik meczu po 1 kwarcie 16-18 dla Krosna.

Po krótkiej przerwie Czarodzieje z Wydm udowodnili, że też potrafią rzucać z dystansu trafiając w 3 pierwszych akcjach z rzędu i wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie. Nie trwało ono długo, bo dwie minuty później Konopatzki wyprowadził na prowadzenie Szklany Team. Ostatnie dwie minuty należały jednak do gospodarzy i do przerwy prowadzili kołobrzeżanie 37-35.

Ponownie Kotwica rozpoczęła świetnie kwartę serią rzutów z dystansu w tym dwa Dymały, a łącznie licząc serią 11-0. Niestety krośnianie odpowiedzieli serią 13-0 i doprowadzili do remisu po 48. Ostatnie dwie minuty należały jednak do Kotwicy dzięki dwóm rzutom z dystansu Stankowskiego i Dymały przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili 55-51.

Po trzech minutach ostatniej kwarty goście odrobili straty i wyszli na punktowe prowadzenie dzięki dobrej grze świetnie dysponowanego tego dnia Czujkowskiego. Na cztery minuty przed końcem meczu dał o sobie znać Szczypiński, który wyprowadził na sześciopunktowe prowadzenie gości. Kołobrzeżanie zbliżyli się na 3 punkty na 30 sekund przed końcową syreną, ale na linii rzutów wolnych nie mylił się Szczypiński i to Miasto Szkła cieszyło się z piątego zwycięstwa z rzędu. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Miasto Szkła Krosno 75:80 (16:18, 21:17, 18:16, 20:29)

Energa Kotwica: Robak 13, Dymała 12, Wyszkowski 12, Stankowski 9, Sadło 8, Kulon 7, Wątroba 6, Struski 5, Kruszczyński 3, Pawlak 0.

Miasto Szkła: Czujkowski 22, Szczypiński 21, Konopatzki 9, Ciesielski 8, Krzywdziński 8, Ciechociński 5, Żmudzki 4, Oczkowicz 3.