W Szczecinie odbyły się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Pływackie Dzieci 10 - 11 lat. MKP Kołobrzeg reprezentowała na tych zawodach mocna piętnastoosobowa ekipa. Młodzi pływacy nie zawiedli i przywieźli bardzo wartościowe wyniki.

W pierwszym dniu zawodów na najwyższym stopniu podium stanęła Pola Kowalkiewicz za wyścig na dystansie 100m stylem grzbietowym i przywiozła złoty medal. Srebrny i brązowy medal przywiozły Antonina Radomska i Nel Sowińska startujące na 50m stylem dowolnym. Swoje srebro i brąz dorzuciły jeszcze Zofia Molenda i Nel Sowińska w wyścigu na dystansie 50m stylem klasycznym, a zmagania w pierwszym dniu przypieczętowały dziewczęta ze sztafety 4x50 zmiennym (Nadia Bartyzel, Aleksandra Mackojć, Michalina Kaleta, Pola Kowalkiewicz) zajmując trzecie miejsce.

W drugim dniu fantastyczny Dzień Dziecka sprawiły sobie zawodniczki Maria Wolańska i Antonina Radomska, które za wyścig na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdominowały podium. Marysia była pierwsza, a Antosia trzecia. Antonina Radomska zaprezentowała się jeszcze bardzo dobrze w 100m stylem zmiennym zajmując trzecie miejsce.

W drugim dniu nie zawiodła również sztafeta rocznika 2010, która zajęła znów trzecie miejsce tym razem na dystansie 4x50m dowolnym przegrywając drugie miejsce z MKP Szczecin jedynie o 0,22 s.

Trenerkami MKP Kołobrzeg są: Adrianna Brągoszewska-Szyszko i Katarzyna Krupniak-Neuman.

Komentarze  
0 # Wiesława Nazorek 2021-06-07 17:08
Gratuluję,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook