Siatkówka plażowa na ten weekend wróciła do swojego rodzimego środowiska. W Kołobrzegu przez cały mijający weekend królowała siatkówka plażowa. Cały turniej okazał się szczęśliwy dla par Marta Łodej i Agata Ceynowa oraz Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, które wskoczyły na najwyższy stopień podium.

Niedziela rozpoczęła się intensywną rundą półfinałową. W jednym czasie toczyły się dwa spotkania siatkarzy i dwa spotkania siatkarek. Najważniejsze starcia o medale rozegrano już tylko na boisku głównym przy licznej publiczności, która przez cały turniej dopisywała na kołobrzeskiej plaży.

Oba półfinały kobiet były wyrównane, ale zakończyły się różnymi wynikami. Trzy sety rozegrały dwie kadrowe pary - Melania Marcinkowska/Patrycja Jundziłł i Marta Łodej/Agata Ceynowa. Oba duety znają się bardzo dobrze, więc starały się tę wiedzę wykorzystać w tym spotkaniu. W każdym secie oba miały też swoje lepsze i gorsze momenty i zarówno jedna, jak i druga para miała okazję, by gonić w nich wynik. W tie-breaku lepiej spisywały się od początku Łodej i Ceynowa i to one wygrały spotkanie. W drugim półfinale Magdalena Saad i Agata Wawrzyńczyk uległy w dwóch setach duetowi Magdalena Rapacz-Matras/Sandra Szychowska. Obie ekipy stworzyły jednak bardzo ciekawe i wyrównane widowisko. O wygranej decydowały siatkarskie niuanse i tak naprawdę mało brakowało, by wynik był korzystniejszy dla tej drugiej strony.

W półfinałach mężczyzn również nie brakowało emocji, choć te kończyły się w dwóch setach i tylko jeden z setów był za każdym razem w miarę wyrównany. Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak w starciu na boisku głównym pokonali kadrową parę Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk. Młoda dwójka w partii otwarcia podjęła jeszcze walkę z rywalami i miała swoje szanse, nie zdołała jednak utrzymać poziomu do końca seta. W kolejnym górą już wyraźnie lepsi byli dużo bardziej doświadczeni zawodnicy i to oni zamknęli mecz wygraną. Drugi półfinał należał do Michała Kądzioły i Marcina Ociepskiego, którzy pokonali Jakuba Zdybka i Pawła Lewandowskiego - triumfatorów Plaży Open w Cieszynie. Po przegranym secie premierowym wrocławski duet walczył o tie-breaka, ale Kądzioła i Ociepski skutecznie obronili wynik i wygraną w meczu.

W starciu o najniższy stopień podium pań Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad pokonały w dwóch setach Melanię Marcinowską i Patrycję Jundziłł. Praktycznie przez całe spotkanie ta pierwsza dwójka kontrolowała grę na boisku. Młode kadrowiczki momentami goniły wynik i były blisko, jednak rywalki za każdym razem wypracowywały nadwyżkę, pozwalającą na końcowy triumf. Mecz o brąz siatkarzy to mały rewanż za finał w myślenickiej Plaży Open. W nim Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski przegrali z Miłoszem Krukiem i Jakubem Szałankiewiczem. Ten pierwszy w Kołobrzegu zagrał z Mikołajem Miszczukiem i ponownie stanął naprzeciw wrocławskiej ekipy. Tym razem górą byli Zdybek i Lewandowski, którzy wygrali w dwóch setach.

Finały kobiet i mężczyzn to fantastyczna zabawa na trybunach i jeszcze lepsza gra finalistów. Zarówno panie, jak i panowie rozegrali po dwa sety, jednak wszystkie były wyrównane. Nie brakowało emocjonujących wymian i szerokiego wachlarza ciekawych zagrań. W starciu siatkarek lepsze okazały się Marta Łodej i Agata Ceynowa, natomiast najwyższy stopień podium u siatkarzy wywalczyli Michał Kądzioła i Marcin Ociepski.

- Ciężki to był dla nas turniej. Wszyscy zmagali się przede wszystkim z wiatrem. Każdy krążek cieszy. Jesteśmy zadowolone przede wszystkim z faktu, że potrafiłyśmy się podnieść po pierwszym meczu grupowym i po porażce w półfinale. Myślę, że było to bardzo dobrą lekcją dla nas - przyznała Agata Wawrzyńczyk, zdobywczyni brązowego medalu.

Turniej kobiet - wyniki niedziela:

Półfinały:

Magdalena Rapacz - Matras / Sandra Szychowska vs Agata Wawrzyńczyk / Magdalena Saad 2:0 (23:21, 21:18)

Patrycja Jundziłł/Melania Marcinowska vs Marta Łodej / Agata Ceynowa 1:2 (21:15, 19:21, 10:15)

Mecz o 3. miejsce:

Agata Wawrzyńczyk / Magdalena Saad vs Patrycja Jundziłł / Melania Marcinowska 2:0 (21:18, 21:16)

Finał:

Magdalena Rapacz - Matras / Sandra Szychowska vs Marta Łodej / Agata Ceynowa 0:2 (18:21, 16:21)

Turniej mężczyzn - wyniki niedziela:

Półfinały:

Jędrzej Brożyniak / Piotr Janiak vs Mikołaj Miszczuk / Miłosz Kruk 2:0 (21:19, 21:15)

Jakub Zdybek / Paweł Lewandowski vs Marcin Ociepski / Michał Kądzioła 0:2 (16:21, 19:21)

Mikołaj Miszczuk / Miłosz Kruk vs Jakub Zdybek / Paweł Lewandowski 0:2 (14:21, 21:23)

Finał:

Jędrzej Brożyniak / Piotr Janiak vs Marcin Ociepski / Michał Kądzioła 0:2 (19:21, 18:21).