Szachistka Solnego Julia Antolak podczas rozgrywek Szachowej Bundesligi Kobiet uzyskała trzecią i ostatnią wymaganą normę do uzyskania najwyższego kobiecego tytułu szachowego – arcymistrzyni (WGM).

Tak więc nasza zawodniczka po zatwierdzeniu tych norm przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE) na najbliższym kongresie będzie 21 w historii Polskich Szachów arcymistrzynią.

W miniony weekend w Baden-Baden rozgrywany był ostatni zjazd najsilniejszej kobiecej ligi na świecie. W trzech ostatnich rozegranych przez Julię meczach dwa razy wygrała i uzyskała jeden remis. Właśnie po tym remisie z byłą Mistrzynią Świata i tegoroczną zdobywczynią Pucharu Świata - Alexandrą Kosteniuk, jedną z najsilniejszych rosyjskich szachistek Julia mogła świętować zdobycie tytułu arcymistrzyni.

Tak jak wspominaliśmy tylko 20 kobiet w historii Polskich szachów ma tytuły arcymistrzyni. Co ciekawe Julia mająca aktualnie 21- latka będzie taki tytuł miała jako 21 kobieta w Polsce, co z całą pewnością jest jej sporym sukcesem w jej wieloletniej przygodzie z szachami.

Zespół TuRa Harksheide, której barwy reprezentowały w tym roku nasze dwie zawodniczki Julia Antolak i Maria Gościniak zajął w 12 zespołowej lidze 7 miejsce zapewniając sobie pozostanie w gronie najlepszych na kolejny sezon. Julia dla drużyny zdobyła 8 punktów w 11 partiach, Marysia zaś dołożyła do dorobku drużyny 2 punkty.

Komentarze  
+4 # dla dzieci dobra 2021-09-08 14:45
Gratulacje za talent i tytaniczna pracę
Dla Pani Julii

Powiało optymizmem są jeszcze w Kołobrzegu ludzie wybitni ludzie inteligentni

Nie wszyscy z Kg w exodusie uciekli do Londynu
Bawią się tam teraz statkami w z porcelany naczyniu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # ika 2021-09-08 15:00
Gratulacje!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook