W Budapeszcie rozegrano międzynarodowe zawody karate - 24th Budapest Open Karate. Turniej zgromadził prawie 2000 zawodników z 250 klubów z 35 państw. Klub Morote Głowaczewo reprezentował Gminę Kołobrzeg.

Klub wystawił dwóch zawodników wraz z trenerem Przemysławem Spadło, którzy z bliska mogli podziwiać takich zawodników jak min mistrza świata Kenji Grillona i brązowego medalistę IO z Tokio Gabor Harspatakiego.

Wspaniale spisał się Wiktor Wojarski, który w rewelacyjnym stylu wygrał kategorię kumite chłopców U14 -55kg, zdobywając w całym turnieju 14 punktów i nie tracąc żadnego. Był to jedyny złoty medal dla Polaka w całym turnieju, co pozwoliło klubowi Morote Głowaczewo uplasować się na najwyższej pozycji z polskich klubów w klasyfikacji medalowej turnieju.

Maksym Piłat niestety musiał uznać wyższosć rywali, zajmując ostatecznie siódme miejsce w swojej kategorii.

Jak dotąd jest to największy sukces klubu z Głowaczewa, który już w ten weekend jedzie do Stambułu, by ponoenie powalczyć z najlepszymi na świecie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook