Po raz kolejny w Kołobrzegu spotkali się licealiści żeby rozegrać - Ogólnopolską Ligę Lekkoatletyczną. Udział wzięło w nich 15 zespołów szkolnych z kraju.

Duży sukces odniosły dziewczęta z I LO im. Mikołaja Kopernika które zdobyły srebrne medale, ulegając szkole sportowej z Puszczykowa (też im M Kopernika), brązowe medale przypadły Szkole Mistrzostwa Sportowego z Aleksandrowa Łódzkiego (również M Kopernika).

Dla kołobrzeżanek jest to już 6 medal w 30 letniej historii tych zawodów. Dwa lata temu były najlepsze. W składzie "srebrnego” wystąpiły: Besna Mohamad, Zofia Graczyk - Eider, Ewa Dzwolak, Julia Marchlewska, Kinga Prośniewska, Aleksandra Poradowska Aleksandra Sałach, Aleksandra Słoboda, Agnieszka Miściur, Oliwia Roganowska, Nadia Dorobisz, Ida Wysoczańska, Barbara Jankowska, Aleksandra Molis, Aleksandra Krzesicka. Należy dodać że zespół Kopernika (naszego) był mocno osłabiony gdyż zabrakło w nim kontuzjowanej Anny Hrycyk. Wśród chłopców zawodnicy z Kopernika zdobyli V miejsce.

Medale zdobyli:

SMS Aleksandrów Łódzki

ZSM Kielce

ZSZiL Zgorzelec

Indywidualnie po medale sięgnęli:

Besna Mohamad (100m)

Ewa Dzwolak (200m)

Aleksandra Sałach (800m)

Agnieszk Miściur i Oliwia Roganowska (wzwyż)

Kinga Wysoczańska (kula)

Aleksandra Krzesicka (dysk)

Filip Chmura (200m)

Jan Jakubowski (800m)

Marcel Chomicz (wzwyż)

Wojciech Libera (dysk)

Natalia Tobiasz (oszczep)

sztafeta dziewcząt 4 x 100m.

Wśród uczestników zawodów można było zobaczyć liczną grupę medalistów MP, oraz niedawnych juniorskich Mistrzostw Europy i Świata.

Głównym organizatorem imprezy był I LO Kołobrzeg oraz KSZS Kołobrzeg WSZS w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn