W tym roku Kołobrzeg po  raz drugi zwyciężył w plebiscycie na najlepsze miasto partnerskie Plaży Open. Turniej w ramach XII edycji Grand Prix Polski w siatkówce plażowej rozgrywany był w czterech miastach w Polsce, ale to Kołobrzeg został wybrany przez internautów za najlepiej przygotowane miasto pod względem organizacyjnym.

Cykl turniejów Plaża Open organizowany był już po raz dwunasty. To największy turniej plażowej piłki siatkowej w Polsce. Tegoroczna edycja jest pewnego rodzaju podsumowaniem cyklu olimpijskiego, ponieważ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czwarty rok z rzędu zorganizował turniej z cyklu Grand Prix Polski na kołobrzeskich plażach.

Takie wydarzenia według Sławomira Strąkowskiego, to projekty które nie tylko podnoszą poziom sportowy samych zawodników, ale także promują siatkówkę plażową.

W tym roku podczas turnieju można było spotkać Monikę Brzostek, wielokrotną mistrzynię Polski oraz brązową medalistkę Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. W tym roku siatkarka objęła stanowisko dyrektora sportowego w turnieju Plaża Open.

Plaża Open zajęła także pierwsze miejsce w badaniach na najbardziej medialną imprezę w siatkówce plażowej w Polsce. Łączna widownia za pośrednictwem TVP Sport i You Tube wyniosła blisko pół miliona widzów.

 

 

 

Komentarze  
+1 # super1 2021-12-14 15:03
Gratulacje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook