Derby dla Kołobrzegu. Sensation Kotwica Kołobrzeg pokonała we wczorajszym meczu drużynę MKKS Żak Koszalin.

Środowe starcie pod względem sportowym nie rozpoczęło się po myśli kołobrzeżan. Przyjezdni już po kilku minutach prowadzili 8:2, co wynikało z nieskuteczności Sensation Kotwicy, ale i strat. Żak był górą niemal przez całą pierwszą kwartę. Zawodnicy z Koszalina świetnie dostosowali się do stylu gry „Czarodziejów z wydm”, trafiając aż pięć trójek w tej części meczu. Co więcej, kołobrzeżanie mieli kłopot, by powstrzymać Macieja Szewczyka, który po chwili miał na swoim koncie już 11 oczek. Rozpoczęła się kwarta numer dwa, a wraz z nią zaczęła uwidaczniać się przewaga Sensation Kotwicy. Wówczas kołobrzeżanie dużo lepiej spisywali się po obu stronach parkietu – zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Warto także odnotować, że właśnie w drugiej kwarcie na plac gry wyszedł Karol Kutta, dla którego był to pierwszy mecz w Hali Milenium. Podopieczni Rafała Franka błyskawicznie wzięli się za odrabianie strat, dzięki czemu jeszcze przed piętnastominutową przerwą wyszli na prowadzenie – 50:45.

Drugą połowę niemal w pełni należy zaliczyć na konto Sensation Kotwicy. Po kilku minutach od powrotu na parkiet obie ekipy dzieliło ponownie 10 oczek. Tym razem jednak górą byli „Czarodzieje z wydm”. Wtedy trener gości, Piotr Ignatowicz, poprosił o przerwę na żądanie, ale i ta nie wpłynęła znacząco na grę jego zespołu. Koszalinianie pozwolili Damianowi Pielochowi na dwie skuteczne próby zza łuku, a przewaga Sensation Kotwicy zarysowała się jeszcze bardziej. Żak potrzebował mocnego zrywu, natomiast ten w środę nie nastąpił. Różnica między zespołami była już na tyle duża, że obaj szkoleniowcy zdecydowali się dać nieco więcej minut zawodnikom rezerwowym. Finalnie Sensation Kotwica pokonała ekipę z Koszalina 92:77. Aż 22 oczka zdobył Remon Nelson, który wciąż jest najlepszym strzelcem w lidze. Z kolei w zespole przyjezdnym należy wyróżnić Jakuba Dłoniaka (18 pkt) oraz Macieja Szewczyka (14 pkt).

Sensation Kotwica Kołobrzeg – MKKS Żak Koszalin 92:77 (19:28, 31:17, 21:15, 21:17)

Sensation Kotwica: Nelson 22, Pieloch 18, Kurpisz 14, Śmigielski 12, Jakubiak 11, Kowalenko 7, Długosz 4, Kutta 2, Wieczorek 2, Chac 0, Itrich 0, Kolasiński 0.

Żak: Dłoniak 18, Szewczyk 14, Czyż 10, Harris 9, Tomaszewski 8, Pryć 5, Zarzeczny 4, Czubak 3, Kręc 3, Naczlenis 3, Kwaterski 0.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook