W Bratysławie odbył się turniej karate olimpijskiego 42 Grand Prix Slovakia. Zawody zgromadziły prawie 2000 zawodników reprezentujących 240 klubów z 30 krajów. Gminę Kołobrzeg reprezentował Klub Sportowy Morote Głowaczewo.

Z prestiżowego turnieju przywieźli aż 4 medale. Mikołaj Szymanek zdobył złoty medal w konkurencji kumite chłopców u8 -26 kg. Mikołaj był bezkonkurencyjny i wygrał wszystkie swoje walki. Przemek Spadło zsotał zdobywcą srebrnego medalu w kategorii kumite chlopców u8 -30kg. Do tego wystartował także w kategorii u10, zajmując tam siódme miejsce. Maksym Piłat zdobył medal brązowy, jednak niewiele brakowało mu do wyższej pozycji. Przed zawodnikiem Maksym podupadł na zdrowiu, jednak dzięki swojej determinacji stanął do walki i zajął miejsce na podium. Najbardziej utytułowany zawodnik klubu, Wiktor Wojarski, zdobył brązowy medal w kumite chłopców u14 +55kg. Wiktor był faworytem w tej konkurencji, jednak lekka niedyspozycja wpłynęła na przebieg jego walk i jego wynik. Wiktor dołożył jeszcze punktowane 7. miejsce w starszej kategorii, kumite juniorów młodszych -63 kg, pozostawiając w tyle 43 przeciwników. Na turnieju walczył jeszcze jeden zawodnik klubu - Tymon Lorbiecki. Poczynił spore postępy i zdołał się zakwalifikować na tak prestiżowy turniej. Niestety, odpadł po pierwszej rundzie, jednak zdobył cenne doświadczenie na przyszłość.