Po środowej wygranej nad Śląskiem czeka nas długa podróż do Łańcuta gdzie już w środę 2 kwietnia zmierzymy się z miejscowym Sokołem. Podopieczni trenera Kaszowskiego zajmują obecnie 1 miejsce w lidze ze świetnym bilansem 24 zwycięstw i 6 porażek.

Czarodziejów z Wydm czeka bardzo trudny pojedynek, który może zadecydować o układzie pierwszej trójki drużyn w ligowej tabeli na koniec rundy zasadniczej. Liderami drużyny z Łańcuta są: Marcin Nowakowski średnio 14 punktów i 9 asyst na mecz, Mateusz Szczypiński średnio 11 punktów i 3 zbiórki na mecz, Wojciech Pisarczyk średnio 11 punktów i 4 zbiórki na mecz, były zawodnik Kotwicy Przemysław Wrona średnio 11 punktów i 6 zbiórek na mecz. Wspomagani są przez Mateusza Bręka i dobrze znanych w Kołobrzegu Filipa Struskiego i Aleksandra Załuckiego. Dużą stratą Sokoła jest z pewnością kontuzja Jacka Jareckiego, który zdobywał średnio ponad 15 punktów na mecz.

Łańcut zdobywa średnio 88 punktów (pierwsza ofensywa ligi), tracąc 80. Jest to najlepiej rzucająca drużyna z dystansu w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Trafiają blisko 12 rzutów na mecz ze skutecznością ponad 38%. Zajmują również pierwsze miejsce pod względem asyst (21,8 na mecz) i duża w tym zasługa Marcina Nowakowskiego, który prawie w pojedynkę rozdaje połowę tych piłek. Dużo gorzej Sokół radzi sobie pod względem zbiórek zajmując 4 miejsce od końca w lidze ze średnią 37 na mecz.

Mecz ten odbędzie się w sobotę 2 kwietnia o godzinie 17:30.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn