W Kołobrzegu odbył się II Puchar Polski Kadetów w Zapasach w stylu wolnym oraz Zapasach Kobiet. Było to jednocześnie 20-lecie klubu UKS Zapasy Kołobrzeg.

W Pucharze wzięło udział około 300 zawodników oraz sędziowie, których gościliśmy w Internacie ZSO im. M. Kopernika w Kołobrzegu, Zespole Szkół Nr. 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu oraz w Hotelu Milenium również w Kołobrzegu. Walki obyły się w 10 kategoriach dla kadetów oraz kadetek.

Nasz klub reprezentowało 5 kadetów:

Marcel Osos, kategoria 65kg

Mateusz Rajkowski, kat. 65 kg

Bartłomiej Kamieński, kat. 60kg

Patryk Mirecki, kat. 110kg

Jan Dowżycki, kat. 110kg

Nasi zawodnicy wywalczyli dwie kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży:

Patryk Mirecki zdobywając brąz w swojej kategorii przy 16 zawodnikach

Mateusz Rajkowski zdobywając 11 m. (W sumie 28 zawodników w tej kategorii).

Trzecia kwalifikacje zdobył Aleksander Polguj zdobywając brązowy medal na poprzednim turnieju.

Teraz czekamy na kolejne emocjonujące walki, które odbędą się na początku maja w Suwałkach.

W tej kategorii wiekowej nasz klub może się pochwalić dwoma złotymi medalami wywalczonymi przez Ryszarda Machmudowa i Ryszarda Rydzewskiego. Srebrem zdobytym w 2021 roku przez Sebastiana Kostrubiec i brązem wywalczonym przez Pawła Budę.

W klasyfikacji drużynowej na podium stanęły:

LKS Orzeł Namysłów

LUKS Suples Kraśnik

ZKS Slavia (Ruda Śląska).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn