W Środzie Wielkopolskiej, odbył się turniej Dragon Cup 2022, który zgromadził ponad 500 karateków z 41 klubów. Klub Morote w tych zawodach postawił na młodszych zawodników, którzy nie zawiedli oczekiwań.

Klub zajął 4 miejsce w generalnej klasyfikacji, zdobywając 5 medali - 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Najbardziej doświadczony zawodnik, Maksym Piłat, zdobył 2 medale - złoty w kategorii kumite chłopców u12 -35kg i srebrny w starszej kategorii wiekowej, kumite młodzików -40kg. W tej kategorii jednak klub także zdobył złotym medal, ponieważ finał rozgrywał się między kolegami z klubu - Maksymem oraz Dimą Kamornikiem. Dima to nowy zawodnik klubu. Był to jego pierwszy turniej w Polsce. Trener widzi w nim wielki potencjał. Do złota Dima dołożył jeszcze medal brązowy w kategorii kumite u12 -40kg. Złoty medal zdobył także Wiktor Klim, który jak powiedział trener Przemysław Spadło: (...) systematycznie i z zaangażowaniem pracuje na treningach, harmonijnie podnosi swój poziom i zasłużenie może się cieszyć z upragnionego sukcesu. Inni zawodnicy klubu, biorący udział w zawodach, tym razem nie przywieźli medalu, jednak zdobyli cenne doświadczenie.