Zakończyły się rozgrywki w mini piłce chłopców o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Igrzysk Dzieci.

Drużyna chłopców z naszej szkoły w bardzo dobrym stylu przebrnęła przez wszystkie szczeble rozgrywek i dotarła do ścisłego Finału, który w tym roku odbywał się w Koszalinie. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się 4 drużyny chłopców: SP 56 Szczecin, SP3 Stargard, SP4 Kołobrzeg oraz SP3 Koszalin. Drużyny rozegrały po dwa mecze systemem "każdy z każdym” z zaliczeniem meczu z półfinału. W pierwszych meczach wszystkich drużyn zwyciężyli faworyci, czyli zwycięzcy półfinałów kolejno SP3 Koszalin następnie SP3 Stargard.

W meczu o III miejsce wynik rozstrzygnął się dopiero w końcowych sekundach spotkania. Prowadząca nieznacznie po pierwszej kwarcie drużyna ze Szczecina pozwoliła zespołowi z Kołobrzegu na powolne odrabianie strat w II kwarcie. Po celnych rzutach za 3 pkt Kołobrzeżanie znacznie zmniejszyli dystans punktowy, a w III kwarcie wynik ponownie był bliski remisu. Na 3 minuty przed końcem to Szczecinianie odskoczyli na 6 pkt i wszystko wskazywało, że "dowiozą” zwycięstwo do końca meczu. Jednak kolejne trafienia zza łuku kolejno Filipa Chaca oraz Piotra Rychlewskiego ponownie dały nadzieję Kołobrzeżanom. W końcowych sekundach spotkania dwa rzuty wolne wykorzystał Filip, a za chwilę podobnych rzutów wolnych nie wykorzystał zawodnik drużyny przeciwnej i wszystko stało się jasne. 62:60 dla SP4 Kołobrzeg - brązowych medalistów Finału Wojewódzkiego.

Brawa dla chłopców, którzy wykazali się dużą wolą walki, pokazali charakter, upór i walczyli do końca. Efekt - brązowy medal Mistrzostw Województwa w mini piłce koszykowej. Warto dodać, że ta drużyna za rok może walczyć w tych samych rozgrywkach, ponieważ prawie w całości to chłopcy z rocznika 2010.

A oto skład drużyny sp4:

FILIP CHAC VA

JULIAN GAJKOWSKI IVA

JAKUB JĘDRKOWIAK VIB

BŁAŻEJ KOLASA VA

BARTOSZ ŁYSKAWA IVB

WOJTEK ROBASZKIEWICZ IVA

MAREK RYCHLEWSKI II B

PIOTR RYCHLEWSKI VIB

ADAM TROTT VA

JAKUB WŁODARCZYK IVA

JAN WOJCIECHOWSKI VIID ROCZNIK 2009

OLIWIER ZARZYCKI IV B

DZHANI SASHEV VA

Trener: Przemysław Wróbel, Bartosz Gajkowski. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn