Na Plaży Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej ZZPS.

Jak co roku, UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI wystawił liczną reprezentację, która ostatecznie zdobyła 4 medale i 6 awansów do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski. Na boikach rywalizowali kadeci oraz juniorki i młodziczki. W kategorii kadetów wystawionych było 7 kołobrzeskich par z których dwie awansowały do najlepszej czwórki. Złoty medal i bezpośredni awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w połowie lipca w Myślenicach, uzyskała para Szymon Kobyliński / Oliwier Pawlicki. Druga para ostatecznie po zaciętym meczu o 3 miejsce uległa parze ze Szczecina i zajęła 4 miejsce z awansem do Półfinału Mistrzostw Polski - para Filip Łuczak / Jakub Korczyk. W drugim dniu rozgrywek rywalizowały pary w kategoriach młodzik, junior i kadetka.

UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI drugi rok z rzędu nie był gościnny zdobywając wszystkie medale - złoty (Oliwier Pawlicki / Łukasz Safaryn), srebro (Franciszek Biegasiewicz / Dorian Ulewicz) oraz brąz (Szymon Bałdowski / Mateusz Romaniuk). Wszystkie trzy pary rywalizować będą w Półfinale Mistrzostw Polski, który rozegrany zostanie w dniach 4-6 lipca w Kołobrzegu. W kategorii juniorów IV miejsce premiowane awansem do Półfinału Mistrzostw Polski wywalczyła para Szymon Kobyliński / Olaf Łukasik.

Trenerami wszystkich zawodników w są Robert Szpak i Dariusz Cholka. W rozgrywkach dziewcząt brały udział również podopieczne Piotra Bogdanowicza, którym nie udało się włączyć do wałki o medale.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook