Przygotowująca się do rundy rewanżowej 2-ligowych rozgrywek piłkarska Kotwica Kołobrzeg ma za sobą kolejny sparing. Tym razem na euroboisku biało-niebiescy pokonali 4-ligowego Leśnika Manowo 2:0. W  porównaniu do meczu z występującą w ekstraklasie Pogonią Szczecin przeciwnik był drużyną z zupełnie z innej półki. Mimo to kołobrzeżanie długo nie mogli zdobyć bramki. Udało się to dopiero w 68 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się testowany od jakiegoś czasu Karol Zieliński. Drugą bramkę 10 minut później zdobył Błażej Nowak. Wiemy, że największą bolączką kołobrzeskiego zespołu jest linia ofensywna. Jednak z powodu mniejszych lub większych urazów w mieczu nie wystąpiło aż czterech ofensywnych graczy: Mateusz Świechowski, Dawid Berg, Tomasz Bejuk oraz Fabian Piasecki. Wiemy, że Tomasz Bajuk ma skręcony staw skokowy. Nie wiemy natomiast jak długo potrwa przerwa zawodnika w treningach. Zwraca też uwagę uraz Fabiana Piaseckiego, zawodnika Górnika Zabrze, który miałby być kluczowym zawodnikiem w linii ataku. Trener Piotr Tworek na obecnym etapie testowania zawodnika ma dobrą opinię o tym napastniku, ale najważniejsze testy Piasecki ma przejść w meczach z drużynami I-ligowymi Arką Gdynia i Bytovią Bytów. Warto też zauważyć, że po kilku miesiącach rehabilitacji do treningów wraca pomocnik Radosław Strzelecki, który w meczu z Leśnikiem Manowo pojawił się na boisku w 60 minucie meczu. Kolejny sparing Kotwica rozegra już w sobotę 30 października. Tym razem będzie to mecz wyjazdowy, a naszym rywalem będzie I-ligowa Arka Gdynia.(MW)