Klub Sportowy Morote z Głowaczewa reprezentował Gminę Kołobrzeg na 25th Budapest Open 2022 - międzynarodowym turnieju karate olimpijskiego. Jest to turniej, który stoi na bardzo wysokim poziomie - w tym roku przyjechało na niego ponad 2 tysiące zawodników.

Rywalizacja była poważna. Mimo to jednak młody Przemysław Spadło w kategorii u8 -24kg (walczono w systemie round-robin, czyli każdy z każdym) wywalczył złoty medal. To wielki sukces i dobra zapowiedź na przyszłość tego, tak młodego jeszcze, zawodnika.

Klasę pokazał także Wiktor Wojarski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników klubu Morote. Wiktor przegrał 1 punktem walkę o brązowy medal w kategorii kumite kadetów -70kg i w ostateczności zajął 5. miejsce. Trzeba jednak przyznać, że ta kategoria była obsadzona bardzo mocnymi zawodnikami. Wiktor stara się teraz o powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Turcji.

Zawodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zaś zainteresowanym karate informujemy, że trwają zapisy od sekcji - można zapisywać się od 6. roku życia. Szczegóły można znaleźć na profilu klubu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook