Miesiąc wrzesień był bardzo pracowity dla szachistów Solnego Grzybowo. Na początku miesiąca nasza drużyna uzyskała awans do Drużynowych Mistrzostw Polski I ligi.

Nasza zawodniczka Julia Antolak zajęła 6 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w szachach klasycznych. Juniorki Hanna Arabas oraz Maria Mazurek zdobyły awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski juniorek do lat 10 i 14, a Piotr Werema zagrał bardzo dobrze w Katowickim Spodku w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli.

Julia szósta w Akademickich Mistrzostwach Świata

W dniach 12-17.09.2022r. w Antwerpii rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Świata w szachach klasycznych. Wśród startujących w zawodach była nasza zawodniczka – Julia Antolak, która ukończyła zawody na 6 miejscu wśród 32 startujących zawodniczek. Zawody były bardzo wyrównane. Wygrała je Niemka Fiona Sieber z dorobkiem 6,5 punktu. Kolejne zawodniczki od miejsca 2 do 6 w tym Julia zdobyły po 6 punktów w 9 partiach i o medalach zadecydowała punktacja pomocnicza, którą niestety nasza reprezentantka miała gorszą i tym samym nie zdobyła medalu. Julia w tych zawodach 3 razy wygrała ale niestety aż 6 razy zremisowała, co nie pozwoliło na zdobycie medalowej pozycji.

Hania i Marysia z awansami do Mistrzostw Polski 2023

Z dwoma awansami z Mistrzostw Międzywojewódzkich wracają nasi zawodnicy, a właściwie to zawodniczki, które spisały się pięknie na tej imprezie. Trzecie miejsce w grupie dziewcząt do lat 14 zajęła Hania Arabas , a czwarta w grupie do lat 10 była Marysia Mazurek, obie uzyskując awans do MP 2023. Tak więc w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych będziemy mieli dwie nasze juniorki: Marysię do lat 10 i Hanię do lat 14. Gratulacje dziewczyny. Słabiej niestety spisali się nasi juniorzy Wojciech Cirin i Adam Szczygielski w bardzo silnej grupie chłopców do lat 14. Wojtek zakończył zawody na miejscu 14 a Adam na miejscu 16.

Piotr zagrał w Katowickim Spodku

20 września w Katowickim spodku odbyły się Synerise Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli. Wziął w nich udział junior naszego klubu Piotr Werema , który reprezentował swoją szkołę- Sp nr 7 im Zjednoczonej Europy. Rozgrywki były prowadzone w systemie szwajcarskiej, 10'3" I obejmowały 7 rund. W imprezie brało udział ponad 1100 reprezentantów szkół i przedszkoli z całej Polski. W grupie chłopców klas pierwszych brało udział 68 zawodników. Piotr startował z 27 pozycji, a zdobywając 4,5pkt udało mu się uplasować na 16 miejscu.