W 13 kolejce spotkań eWinner 2.Ligi Kotwica zmierzyła się na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Kołobrzeżanie przystąpili do meczu po dwutygodniowej przerwie spowodowanej przełożeniem spotkania z Garbarnią Kraków.

Gospodarze w tym sezonie bardzo dobrze spisują się na własnym boisku, a Lider zmagań na wyjazdach. Zapowiadało się ciekawe widowisko. Początek pojedynku był wyrównany. W 25 minucie miejscowa ekipa przeprowadziła atak prawym skrzydłem i kiedy wydawało się, że Damian Kostkowski wybije piłkę, stoper Kotwicy nieoczekiwanie skierował ją do własnej siatki i Olimpia objęła prowadzenie. Dziesięć minut później znakomita interwencja Oskara Pogorzelca uratowała gości przed utratą kolejnej bramki. Strzelał z dystansu Yan Senkievich.

Na początku II części spotkania zakotłowało się w polu karnym Olimpii po dośrodkowaniu Pawła Łysiaka, ale ta akcja nie przyniosła powodzenia. Z tej sytuacji wynikła kontra, po której gospodarze zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Dawid Wojtyra. Była to 47 minuta. Kołobrzeżanie starali się odpowiedzieć ale długo żadnej klarownej sytuacji nie stworzyli. W 80 minucie doskonałą okazję miał Grzegorz Goncerz, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i Olimpia wygrała 2:0.

Była to pierwsza porażka Kotwicy w tym sezonie. Mimo starty punktów kołobrzeżanie z dorobkiem 29 punktów zajmują pierwsze miejsce w II lidze. Następne spotkanie rozegrają już we wtorek o godz. 18:00. Zmierzą się w zaległym spotkaniu na własnym stadionie z Garbarnią Kraków.

Olimpia Elbląg 2-0 Kotwica Kołobrzeg

Damian Kostkowski 26 (s), Dawid Wojtyra 47

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 13. Michał Kuczałek, 5. Kamil Wenger, 25. Adrian Piekarski – 3. Łukasz Sarnowski (82, 71. Konrad Łabecki), 14. Marcin Czernis, 18. Dawid Danilczyk (70, 11. Maciej Famulak), 90. Aron Stasiak (83, 8. Marcin Rajch), 10. Jan Sienkiewicz (82, 77. Konrad Gutowski), 15. Patryk Jakubczyk – 9. Dawid Wojtyra (62, 20. Jakub Branecki).

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik (84, 9. Dawid Cempa), 4. Damian Kostkowski, 32. Robert Obst, 3. Radosław Tuleja – 22. Kamil Kort (74, 77. Kamil Bartoś), 16. Josip Šoljić, 8. Michał Cywiński (65, 7. Dominik Chromiński), 10. Paweł Łysiak (64, 97. Tomasz Kaczmarek) – 25. Jakub Bojas (64, 17. Grzegorz Goncerz).

Żółte kartki: Danilczyk, Wojtyra – Šoljić, Kostkowski.

Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).