W 15 kolejce eWinner 2.Ligi Kotwica zmierzyła się na wyjeździe z Motorem Lublin. Rywal kołobrzeżan choć plasował się w strefie spadkowej to ostatnio spisywał się bardzo dobrze.

Od przyjścia do klubu nowego trenera Goncalo Feio Motor nie przegrał żadnego spotkania i gospodarze chcieli podtrzymać serię w starciu z liderem zmagań. Pojedynek doskonale rozpoczął się dla miejscowej ekipy. Już w 2 minucie drużyna lubelska wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym zachował się Przemysław Szarek i było 1:0 dla Motoru. Goście starali się odpowiedzieć, ale z ich ataków długo nic nie wynikało. Przewaga gospodarzy utrzymała się do końca pierwszej połowy.

Od początku drugiej części inicjatywę próbowali przejąć kołobrzeżanie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 52 minucie w polu karnym Motoru faulowany był Grzegorz Goncerz. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany i wyrównał stan meczu. Kolejny kwadrans to przewaga gości. Kotwicy nie udało się tego potwierdzić golem. Problemów ze skutecznością nie mieli natomiast gospodarze. W 73 minucie prowadzenie Motorowi dał gol Rafała Króla. To trafienie podcięło skrzydła Kotwicy. Gospodarze poprawili wynik 10 minut później. Rezultat spotkania na 3:1 dla Motoru ustalił Ezan Kahsay.

Po tej porażce zespół kołobrzeski z dorobkiem 35 punktów zajmuje pierwsze miejsce. W następnej kolejce Kotwica zmierzy się na własnym boisku z wiceliderem zmagań KKS Kalisz. Początek meczu w niedzielę o godz. 19:00.

15 października 2022, 17:00 – Lublin (Arena Lublin)

Motor Lublin 3-1 Kotwica Kołobrzeg

Przemysław Szarek 2, Rafał Król 73, Ezana Kahsay 82 – Grzegorz Goncerz 54 (k)

Motor: 53. Łukasz Budziłek – 17. Filip Wójcik (58, 15. Jakub Staszak), 4. Przemysław Szarek, 18. Arkadiusz Najemski, 21. Sebastian Rudol – 77. Piotr Ceglarz, 55. Marcel Gąsior (58, 34. Wojciech Reiman), 10. Rafał Król, 7. Mariusz Rybicki (76, 73. Jakub Lis), 13. Mikołaj Kosior (69, 22. Kamil Wojtkowski) – 23. Jakub Szuta (76, 11. Ezana Kahsay).

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 4. Damian Kostkowski, 19. Sebastian Murawski (83, 9. Dawid Cempa), 72. Sebastian Szczytniewski – 77. Kamil Bartoś (64, 22. Kamil Kort), 7. Dominik Chromiński(73, 8. Michał Cywiński), 16. Josip Šoljić, 97. Tomasz Kaczmarek (64, 10. Paweł Łysiak) – 17. Grzegorz Goncerz (73, 25. Jakub Bojas).

Żółte kartki: Wójcik, Gąsior, Kahsay, Reiman – Goncerz, Kostkowski, Szczytniewski.

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).

Widzów: 2841.