W Bydgoszczy odbyły się zawody karate International Tournament Bushi-Do Cup. W tym międzynarodowym turnieju wzięło udział 630 zawodników z 44 klubów z Polski i Włoch, w tym reprezentujący Gminę Kołobrzeg klub Morote z Głowaczewa.

Zawodnicy nie zawiedli - przywieźli do domu aż 14 medali. Mikołaj Szymanek szturmem zdobył kategorię u10 -30 kg i zdobył 2 złote medale. Złoto zdobył także Artem Szaruba w kumite juniorów -68 kg - w całym turnieju nie stracił żadnego punktu.

Jeden medal srebrny i jeden brązowy wywalczyła Wiktoria Rak startująca w kumite dziewcząt -35 kg oraz kumite dziewcząt białe-żółte pasy -35 kg. Srebrne medale zdobyli także Tymon Lorbiecki i Eliza Klim.

Inni zawodnicy także nie próżnowali. Klaudia Grząkowska, która trenuje najkrócej z zawodników z klubu, zdobyła 2 medale brązowe. Brąz wywalczyli także Maksym Piłat, Dima Kamornik, Lenka Szymanek, Alicja Klim oraz Przemek Spadło. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi i życzymy wielu kolejnych sukcesów.