W sobotę 2-ligowi siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski podejmować będzie na własnym boisku KS Chełmżę. Zadanie bardzo trudne bo rywal jest liderem rozgrywek i zamierza tę pozycję utrzymać. Tym bardziej, że po piętach depcze mu LUKS Wilki Wilczyn. Obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt, a że obie mają aspiracje pierwszoligowe żadna nie może pozwolić sobie na przegraną, szczególnie pod sam koniec fazy zasadniczej. Nasza drużyna zajmuje obecnie 6 pozycję w tabeli, ale też ma o co walczyć. Stawką jest uniknięcie walki o utrzymanie w lidze. Zgodnie z regulaminem rozgrywek po fazie zasadniczej do fazy play-off wchodzą cztery pierwsze drużyny. Piąta z szóstą między sobą zagrają dwumecz o piątą pozycję, natomiast siódma z ósmą wejdą do fazy play-out. Wygrany zachowa status 2-ligowca, przegrany spadnie do 3 ligi. UKS OPP Powiat Kołobrzeski jest na szóstym miejscu, ale ma tylko 2 punkty przewagi nad Stoczniowcem Gdańsk. Na naszą korzyść przemawia fakt, że mamy o jeden mecz więcej od Stoczniowca i korzystny bilans spotkań bezpośrednich. Jeżeli gdańszczanie przegrają w sobotę z walczącym o pierwszą czwórkę z Espadonem Szczecin to nawet w przypadku przegranej naszej drużyny z KS Chełmża UKS OPP Powiat Kołobrzeski już teraz będzie mógł cieszyć się ze zrealizowania planu na ten sezon czyli utrzymania się na poziomie 2 ligi. Mecz UKS OPP Powiat Kołobrzeski – KS Chełmża rozegrany będzie w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 o 18.00.(MW)
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn