Złoty medal w indywidualnych Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach zdobyła zawodniczka Solnego - Julia Antolak reprezentująca w tych zawodach swoją uczelnię Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Drużyna Koźmińskiego okazała się też najlepsza w turnieju drużynowym przy wydatnym udziale w tym sukcesie Julii, która zdobyła dla zespołu 7 punktów w 9 partiach. Trzecie miejsce drużynowo zajęła Politechnika Warszawa, podporą której był nasz zawodnik Kacper Karwowski, który zdobył aż 8 punktów w 9 partiach. Kacper dzień wcześniej w turnieju indywidualnym zajął wysokie 8 miejsce wśród 281 studentów startujących w zawodach. W turnieju indywidualnym zagrał też Miłosz Rogala reprezentujący Politechnikę Gdańsk, który w swoimi debiucie na tej imprezie zdobył 6 punktów zajmując 52 miejsce wśród 281 startujących zawodników, tyle samo co zawodnicy od miejsca 27 … niestety dla Miłosza nie była przyjazna w tym turnieju punktacja pomocnicza... Trzydniowe zawody rozegrane zostały w miniony weekend w Bygdoszczy i skupiły 386 szachistów z 55 uczelni. W parze z rekordowym w historii zainteresowaniem AMP w szachach poszedł wysoki poziom rywalizacji.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w szachach w Bydgoszczy

Turniej indywidualny

Kobiety

Julia Antolak (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie)

Agnieszka Dmochowska (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)

Wiktoria Cieślak (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Mężczyźni

Mieszko Miś (Uniwersytet Warszawski)

Antoni Szustakowski (Politechnika Warszawska)

Radosław Psyk (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie).

(Foto organizatora)

Komentarze  
0 # dla dzieci dobra 2023-03-15 08:28
Wśród mrowia intelektualistów w Kołobrzegu
Pani sukces Julio jest niepodważalny i wymierny
Brawo
Jest Pani dumą naszego miasta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn