Mecz 27 kolejki eWinner 2.Ligi pomiędzy rezerwami Zagłębia Lubin a Kotwicą Kołobrzeg był debiutem na ławce trenerskiej drużyny kołobrzeskiej Macieja Bartoszka. Nowy trener miał zaledwie dwa dni na zapoznanie się z zespołem.

Na mecz z ekipą z Dolnego Śląska zmienił system gry. Rywal walczy o utrzymanie, a ostatnio punktował w dwóch meczach i został wzmocniony przez zawodników pierwszej drużyny. Po 20 minutach wyrównanej gry, inicjatywę zaczęli przejmować goście. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 29 minucie piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Kamila Bartosia, ten huknął z 18 metrów i było 1:0 dla Kotwicy. Gospodarze próbowali odpowiedzieć ale ich ataki rozbijały się o defensywą ekipy kołobrzeskiej albo skutecznie interweniował bramkarz Oskar Pogorzelec. Po I połowie Kotwica prowadziła 1:0.

W drugiej części nadal trwał napór Zagłębia, ale nie było efektu w postaci gola. W końcówce spotkania obie ekipy miały dobre sytuacje strzeleckie. Swoich okazji w zespole kołobrzeskim nie wykorzystali Paweł Łysiak, Josip Solijć i Tomasz Kaczmarek. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i Kotwica wygrała 1:0.

Po tym zwycięstwie nasza drużyna ma 48 punktów i zajmuje drugie miejsce. W sobotę kołobrzeżanie zmierzą się na własnym stadionie z liderem rozgrywek Polonią Warszawa.

Zagłębie II Lubin 0-1 Kotwica Kołobrzeg

Kamil Bartoś 29

Zagłębie II: 1. Jasmin Burić – 2. Igor Orlikowski, 3. Kacper Lepczyński, 4. Damian Oko, 5. Arkadiusz Woźniak (46, 15. Kamil Sobczak) – 7. Tornike Gaprindaszwili (46, 18. Dawid Pakulski), 6. Jakub Żubrowski, 8. Jakub Kolan (74, 19. Paweł Kruszelnicki), 10. Patryk Kusztal (74, 17. Kacper Terlecki), 11. Kacper Masiak (59, 20. Cheikhou Dieng) – 9. Rafał Adamski.

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst, 14. Jakub Szarpak – 7. Łukasz Kosakiewicz (80, 8. Michał Cywiński), 20. Kamil Kort, 16. Josip Šoljić, 10. Paweł Łysiak (80, 97. Tomasz Kaczmarek), 77. Kamil Bartoś (73, 18. Janusz Nojszewski) – 17. Grzegorz Goncerz (66, 9. Adam Frączczak).

Żółte kartki: Kusztal, Adamski, Dieng – Kort, Obst, Frączczak, Šoljić, Kaczmarek, Witasik.

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).