10 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Morote na zawodach Pomerania Cup 2023. Rewelacyjnie spisał się nasz klub, wygrywając klasyfikację medalową jedenastoma zawodnikami, startującymi tylko w kumite.

Doskonale spisał się Wiktor Wojarski, który zwyciężył w kumite kadetów +70kg i w kumite juniorów -76kg. Zawodnik reprezentacji Polski pod koniec kwietnia będzie startował na prestiżowych zawodach w La Coruna i ten turniej był jednym z ostatnich sprawdzianów przed wylotem do Hiszpanii. Wiktor uczy się I LO im. St. Dubois w Koszalinie.

Dwa złote medale: w kumite chłopców u12 -30kg oraz w kumite chłopców u14 -40kg zdobył Maksym Piłat, który do swojej bogatej kolekcji dorzucił kolejne trofea. Maksym jest uczniem Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu.

Również dwa złote medale wywalczyła Klaudia Grząkowska, która ma znakomitą passę. Utalentowana zawodniczka z Głowaczewa zwyciężyła w kumite dziewcząt u12-35kg, oraz w kumite dziewcząt u12 białe/żółte pasy.

Na najwyższym podium stanęła także Anastazja Matsyuk, wygrywając kategorię kumite kadetek -61kg. Nastia codziennie ciężko pracuje na każdym treningu i efekty przyszły bardzo szybko.

Przełamał się w końcu Tymon Lorbiecki, zdobywca złotego medalu w kumite młodzików +55kg. Tymek jest uczniem Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu.

Dwa złota, jedno srebro i jeden brąz to bilans medalowy rodzeństwa Szymanków ze Starego Borku. Lenka zwycięzyła w kumite dziewcząt u12 -40 kg, oraz zdobyła brąz w kumite dziewcząt u12 open. Mikołaj wygrał kumite chłopców u10 -30 kg białe/żółte pasy, oraz zdobył srebro w kumite chłopców u10-30kg.

Srebrny medal w kumite juniorek +66kg wywalczyła Yulia Nykolin, która w systemie każdy z każdym nie przegrała walki, od zwycięstwa dzielił ją tylko jeden mały punkt. Nasza zawodniczka cały czas się rozwija i wierzymy, że niedługo będzie błyszczała w Europie. Yulia uczęszcza do Zespół Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.

Dwa srebrne medale, w kumite chłopców u10-35kg i kumite chlopców białe/żólte pasy +30kg zdobył Wiktor Klim, uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu, który oba finały przegrał jedynie przez wskazanie sędziów(w obu było 0-0).

Stawkę uzupełniają dwa brązowe medale wywalczone przez Przemysława Spadło w kumite chłopców u10-30kg oraz w kumite chłopców u10 - 30kg białe/żółte pasy. Przemek jest uczniem Szkoły podstawowej nr 7 w Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn