Kołobrzescy strzelcy stawiają sobie coraz wyższe cele. Skupiają się na zawodach rangi krajowej i rywalizują z najlepszymi w kraju. Właśnie na takich zawodach uczestniczyli w Bydgoszczy. Była to I runda Pucharu Polski Open.

Strzelano z broni palnej jak i pneumatycznej w konkurencjach karabinowych i pistoletowych. Konkurencję pistoletową wygrał nasz zawodnik Konrad Drobek uzyskując wynik 289 punktów w trzech seriach po 10 strzałów kolejno 97,94,98. Pokonał on ponad 100 zawodników z całego kraju. Jest to jego najwartościowszy medal w dotychczasowych startach.

W czołowej dziesiątce uplasowali się również Piotr Wolman (pistolet pneumatyczny) - 8 miejsce, Henryk Stranc (karabin pneumatyczny) - 9 miejsce, Sebastian Kawałek (karabin 3 postawy) - 10 mce, Konrad Drobek (karabin dowolny) - 10 mce.