Blisko 50-osobowa grupa kołobrzeskich biegaczy wystartuje w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Koszalinie. Podobne biegi odbędą się w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w całej Polsce.

 

Przypomnijmy, że 1 marca jest Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Koszalinie odbędą się biegi na dwóch dystansach: bieg główny to 10 kilometrów ulicami miasta, a drugi dystans to blisko 2 kilometry, a dokładnie 1963 metry. Jest to oczywiście symbol. Chodzi o rok 1963, w którym władze komunistyczne zamordowały ostatniego żołnierza Armii Krajowej. Warto dodać, że na krótszym dystansie będą mogły wystartować też dzieci i młodzież. Z naszego miasta na liście startowej znajduje się obecnie blisko 20 młodych biegaczy. (MW)

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook