W 31 kolejce eWinner 2.Ligi Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się w Polkowicach z miejscowym Górnikiem. Gospodarze walczą o utrzymanie i potrzebują punktów, goście walczą o awans i też liczyli na zdobycz punktową.

Kołobrzeżanie przystąpili do spotkania po dwóch zwycięstwach z rzędu, a Górnik w dwóch poprzednich meczach zanotował zwycięstwo i remis. Zapowiadało się ciekawe widowisko. Trener naszej ekipy – Maciej Bartoszek musiał dokonać drobnej korekty w składzie w porównaniu do poprzedniego spotkania. W wyjściowej jedenastce zabrakło Pawła Łysiaka (pauza za kartki). Zastąpił go Michał Cywiński. Na początku spotkania do ataku ruszyli gospodarze. Swoją dobrą okazję miał Mariusz Idzik, ale piłka po strzale zawodnika Górnika wylądowała na bocznej siatce. Po początkowym fragmencie gra się wyrównała i powoli inicjatywę przejmowała Kotwica. Mimo kilku okazji z obu stron do przerwy żadna z drużyn bramki nie zdobyła.

Kołobrzeżanie zdominowali pierwszy kwadrans drugiej połowy. Efektem był gol. W 58 minucie pięknym strzałem zza pola karnego, (tzw. „spadający liść”) popisał się Michał Cywiński i było 1:0 dla Kotwicy. Gospodarze mocno walczyli o wyrównanie. Sporo pracy miała nasza defensywa, a że ostatnio jest to bardzo solidna formacja, to zachowała czyste konto. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i komplet punktów pojechał do Kołobrzegu. Kotwica wygrała 1:0.

Po tej wygranej drużyna kołobrzeska ma w dorobku 57 punktów i jest na podium w II lidze. Kolejny mecz Kotwica rozegra w najbliższy piątek o godz. 18:00 na własnym stadionie. Podejmie Motor Lublin. Zapowiada się komplet publiczności. Do końca sezonu pozostały 3 mecze finałowe.

Górnik Polkowice 0-1 Kotwica Kołobrzeg

Michał Cywiński 58

Górnik: 1. Marcin Furtak – 35. Damian Makuch (59, 77. Jan Ciućka), 14. Dawid Burka (63, 33. Michał Czarny), 4. Jarosław Ratajczak, 3. Mateusz Magdziak – 18. Arkadiusz Piech, 23. Jan Kuźma, 22. Klaudiusz Krasa(75, 37. Mateusz Piątkowski), 20. Jewhenij Biłokiń, 7. Szymon Kiebzak – 27. Mariusz Idzik (59, 6. Rafał Karmelita).

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 19. Sebastian Murawski, 7. Łukasz Kosakiewicz – 77. Kamil Bartoś (74, 23. Mikołaj Rakowski), 20. Kamil Kort, 16. Josip Šoljić, 14. Jakub Szarpak (66, 9. Adam Frączczak) – 25. Jakub Bojas (66, 97. Tomasz Kaczmarek), 8. Michał Cywiński(74, 17. Grzegorz Goncerz).

Żółte kartki: Magdziak, Idzik, Kuźma – Kozajda, Bojas, Rakowski, Goncerz.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).